Zawodnicy z Gwdy Wielkiej wsparli WOŚP

• Natalia Płatosz
  • 2018-01-15 14:20:39

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wydarzenie, w które angażuje się wiele podmiotów gospodarczych, organizacji, a także drużyn. Wśród wspierających znaleźli się zawodnicy UKS Gwda Wielka. Zagrali w dwóch turniejach: w Sianowie i Kołobrzegu, z których cały dochód został przekazany, aby wesprzeć fundacje.

Zawodnicy UKS Gwda Wielka wspierali akcję zbiórki na WOŚP biorąc udział w dwóch turniejach, w których cały dochód z wpisowego „lądował” w puszce WOŚPu.
W sobotę 13 stycznia na ogólnopolskim turnieju badmintona w Sianowie Jakub Lenik w parze z Kacprem Kurkiem zdobyli I miejsce w kategorii U15 w grze podwójnej, Paulina Szczepańska w tej samej kategorii wiekowej zdobyła także I miejsce w grze pojedynczej, a Kacper Kurek był II w kategorii U15 chłopców.
W niedzielę 14 stycznia na ogólnopolskim turnieju badmintona w Kołobrzegu nasi zawodnicy także pokazali klasę, Jakub Lenik był I w kategorii U16 a jego klubowy kolega Michał Kurek zajął miejsce II, W grze podwójnej w kategorii dla dorosłych triumfowała nasza para deblowa 13 letni Kacper Kurek wraz z 15 letnim Jakubem Lenikiem zdobyli I miejsce a Paulina Szczepańska była II w grze pojedynczej Open i zajęła także II miejsce w kategorii Open w grze mieszanej grając w parze z zawodnikiem z Koszalina.
Były to bardzo udane występy naszych podopiecznych, co jest niewątpliwie zasługą naszego trenera Dariusza Schmidta, szczególnie cieszy powrót do dawnej formy Kuby Lenika zdobywcy aż trzech I miejsc w obu turniejach i Michała Kurka, który uczestniczył tylko w jednym turnieju zdobywając II miejsce, zadowala też stabilna forma Kacpra Kurka ( 2x I miejsce i 2x II miejsce) i Pauliny Szczepańskiej ( 1 x I miejsce i 2 x II miejsce).
Cieszymy się również z faktu, iż mogliśmy wesprzeć naszymi występami WOŚP.

Info: UKS Gwda Wielka