Apele dotyczące bezpieczeństwa w czasie ferii oraz zabezpieczanie imprez WOŚP - tydzień szczecineckiej Straży Miejskiej

  • Natalia Płatosz
  • 2018-01-15 10:55:34
Apele dotyczące bezpieczeństwa w czasie ferii oraz zabezpieczanie imprez WOŚP - tydzień szczecineckiej Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 08.01.2018 r. do 14.01.2018 r. strażnicy podjęli 104 interwencje w stosunku do 65 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 16 zdarzeń, z czego w 14 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

W dniu 11.01.2018 r. o godzinie 23:25 operator monitoringu miejskiego zarejestrował mężczyznę, który w miejscu publicznym na ulicy Bohaterów Warszawy oddawał mocz. Skierowani przez dyżurnego strażnicy miejscy zastali ww mężczyznę, który był znany z wielu wcześniejszych interwencji. Człowiek ten był pod wpływem alkoholu, poruszał się chwiejnym krokiem, miał bełkotliwą mowę. W związku z tym wykroczeniem na trzydziestolatka skierowany będzie wniosek do Sądu o ukaranie.
Tego samego dnia o godzinie 23:55 operator kamer zauważył człowieka leżącego na chodniku przy ulicy Szafera. Strażnicy, którzy udali się w to miejsce zastali mężczyznę, który przyznał, że wcześniej pił alkohol i się przewrócił. Chociaż mężczyzna miał rozciętą brew, odmówił pomocy medycznej.
W dniu 14.01.2018 r. o godzinie 15:05 patrol Straży Miejskiej zauważył na ulicy Strażackiej leżącego mężczyznę, który dostał ataku epilepsji. Pomocy mężczyźnie udzielało małżeństwo, które przejeżdżało obok i zatrzymało się by mu pomóc. Dyżurny Straży Miejskiej wezwał na pomoc ratowników medycznych. Jeszcze przed przybyciem ratowników mężczyzna odzyskał świadomość. Dwudziestopięciolatek został przekazany dla załogi karetki pogotowia.
W tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie ferii zimowych strażnicy uczestniczyli w apelach szkolnych przypominając dzieciom i młodzieży o bezpiecznym zachowaniu w czasie ferii.
Strażnicy uczestniczyli również w zabezpieczeniu imprezy na terenie miasta w związku z WOŚP, która odbywała się w niedzielę.

info: Jolanta Siemaszko, Z-ca Komendanta SM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: