Pomost gotowy już na wiosnę

  • Natalia Płatosz
  • 2018-01-15 11:56:11
Pomost gotowy już na wiosnę
  • Foto: TV Gawex

Dwupoziomowy pomost przy Centrum Konferencyjnym ZAMEK ma być kolejnym elementem upiększającym jezioro Trzesiecko. Wstępnie zakładano, że maksymalny termin zakończenia inwestycji, które założyło miasto, to koniec lipca 2018 roku. Jednak jak informuje szczecinecki ratusz, prace idą zgodnie z harmonogramem i najprawdopodobniej zakończą się już w maju bieżącego roku.

Miasto Szczecinek od kilku lat sukcesywnie zmienia swój image. Dostrzegają to zarówno turyści, jak i sami mieszkańcy. Kolejnym ważnym elementem, który z pewnością stanie się znakiem rozpoznawczym miasta jest budowa dwupoziomowego pomostu zlokalizowanego przy Centrum Konferencyjnym Zamek. Jego budowa rozpoczęła się w połowie kwietnia 2017 roku. Konstrukcja, która powstaje na jeziorze Trzesiecko, posiada 60 pali wbitych w dno zbiornika, a także zawiera elementy stalowe, beton i drewno.

Jeżeli chodzi o piętrowy pomost przy zamku to prace budowlane, które są tam przeprowadzane, przebiegają zgodnie z planem - informuje Mateusz Ludewicz, rzecznik szczecineckiego ratusza. Konstrukcja żelbetonowa pomostu jest już praktycznie zakończona. W tej chwili trwają prace montowania desek kompozytowych, a więc tej postawy, po której będziemy chodzili. Pomost dodatkowo będzie miał poręcze z wbudowanymi światłami led. Myślę, że to będzie przyjemny akcent dla wszystkich mieszkańców, którzy będą spacerowali po tym pomoście, a spacerować po nim będzie można już na wiosnę - dodaje.

Pomost ma zostać wyposażony w leżaki parkowe, które będą trwale mocowane do podłoża. Prócz tego zostaną na nim ustawione stoliki i krzesła. W planach jest również przebudowa ciągu pieszego powiązanego z istniejącymi nawierzchniami utwardzonymi. Nie jest to jednak koniec inwestycji na tafli jeziora Trzesiecko. Pojawi się nowy pomost, zamiast popularnej literki T, która w najbliższych miesiącach zostanie zdemontowana — mówi Mateusz Ludewicz. Pomost, który pojawi się na jej miejscu, będzie małym pomostem widokowym. Zamknie on temat prac budowlanych związanych z tym terenem i budową pomostów wokół zamku.

Przypomnijmy, przetarg na wykonanie inwestycji wygrała firma Hydrobud z Ustronia Morskiego, która obiekt wybuduje za niespełna dwa miliony złotych. Zakończenie prac przewidywane jest na maj tego roku.

Komentarze (3)

Piotr 2018-01-16 12:26

Świetna sprawa.

Daro 2018-01-16 12:41

Super uwieńczenie rewitalizacji tego miejsca! Cieszy oko ten obrazek. Władze nie boją się robić odważnych inwestycji :)

Bobby 2018-01-17 20:43

Postawienie pomostu to "odważna inwestycja"? Co za bełkot i propagandowa bzdura:DD Golden Gate to to nie jest. Ile miejsc pracy z tego będzie? Ile mieszkań? Ile obiadów? Ile bibliotek? Ile łóżek szpitalnych?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: