Przebudowa centrum Szczecinka zmierza ku końcowi

  • KW
  • 2018-01-12 11:26:46
Przebudowa centrum Szczecinka zmierza ku końcowi
  • Foto: archiwum TV Gawex

W najbliższym czasie zakończy się remont Placu Wolności i ulic do niego przyległych. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców, którzy z niecierpliwością oczekiwali, aż prace dobiegną końca. Jak informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinku Mateusz Ludewicz, inwestycja ma zostać oddana do użytku przed rozpoczęciem sezonu letniego.

Od marca 2016 roku centralny plac miasta był poddawany remontom, które zaowocowały całkowitą zmianą jego wyglądu. W pierwotnym harmonogramie robót zakładano, że prace zakończą się w 2017 roku. Tak się jednak nie stało, a wszystko za sprawą prac m.in. archeologicznych i niezgodności materiałów, które opóźniły roboty budowlane. Jednak dobra wiadomość jest taka, że po prawie dwóch latach budowa zmierza ku końcowi. Przebudowa centrum miasta Szczecinek powoli zmierza ku końcowi. Prace budowlane na Placu Wolności są już praktycznie zakończone. W najbliższym czasie na samym placu pojawi się jeszcze herb miasta oraz ławki wokół drzewa, przy przedłużeniu ulicy 1-go Maja. Odebrana zostanie też fontanna od wykonawcy robót - wylicza Mateusz Ludewicz.

Zakończenie remontu na placu przy ratuszu nie wiąże się z końcem inwestycji w tym obszarze. Trwa nadal przebudowa na ulicy Bartoszewskiego, gdzie układane są płyty granitowe. Prace prowadzone są też na ulicy Podgórnej. Zgodnie z umową wykonawca ma zakończyć inwestycję z końcem kwietnia i z tego terminu będziemy go rozliczali - mówi rzecznik ratusza.

Przypomnijmy, łączny koszt całej inwestycji to prawie 6 milionów złotych. Kwota ta została rozłożona w budżetach na lata 2016 - 2017.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: