Świdwińskie boisko czeka na przebudowę

  • KW
  • 2018-01-10 11:24:44
Świdwińskie boisko czeka na przebudowę
  • Foto: UM Świdwin

Świdwin przymierza się do gruntowej przebudowy stadionu miejskiego. Jeśli plany się powiodą, to powstanie nowoczesne boisko przystosowane do uprawiania lekkiej atletyki.

Obecnie jest to wielofunkcyjne boisko sportowe wraz z zabudową techniczną i zapleczem dla sportowców. Wykorzystywane jest głównie do rozgrywek piłkarskich. Plany zakładają przebudowę boiska, urządzeń sportowych, instalacji elektrycznej oraz kanalizacji deszczowej. Nadal służyłoby do rozgrywania meczy piłki nożnej, ale pozwoliłoby też na uprawienie wielu innych sportów. Miałaby tu powstać bieżna okrężna, czterotorowa o długości 400 metrów, bieżnia prosta sześciotorowa o długości 130 metrów, skocznia wzwyż wraz z wyposażeniem, rzutnie do pchnięcia kulą i do rzutu oszczepem, skocznia do skoku w dal i trójskoku, a także trybuny z siedziskami łącznie na 368 miejsc, ławki rezerwowe dla zawodników piłki nożnej oraz zakup i montaż informacyjnej tablicy świetlnej. Zaprojektowano także instalację elektryczną zasilającą 14 lamp oświetleniowych oraz kanalizację deszczową odprowadzającą wody opadowe z powierzchni bieżni.

Powodzenie tych planów zależy od tego, czy miasto otrzyma dofinansowanie. Wniosek w tej sprawie wkrótce zostanie złożony do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej.  Dodatkowe możliwości stwarza Polski Fundusz rozwoju, do którego Świdwin złożył wniosek w ramach „Pakietu dla średnich miast”.

info: UM Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: