Stowarzyszenie ''Stacja Kultura'' w Pałacu Prezydenckim

  • KW
  • 2018-01-10 10:58:48
Stowarzyszenie ''Stacja Kultura'' w Pałacu Prezydenckim
  • Foto: Roman Tranbowicz Prezes Stowarzyszenia

8 stycznia 2018 roku Prezes Stowarzyszenia „Stacja Kultura” w Bornem Sulinowie Roman Tranbowicz na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy przybył do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie inaugurujące obchody na szczeblu lokalnym, z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości pn. PULS NIEPODLEGŁOŚCI. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji pozarządowych, organizacji obywatelskich, którzy „chcą, mają wolę i wizję włączenia się w tę wielką 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą”.

To zaszczyt i wyróżnienie móc uczestniczyć w pierwszych dniach roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą w tak szacownym towarzystwie. Zaproszenie było dla mnie dużym zaskoczeniem, tym bardziej, że nasze stowarzyszenie dopiero co obchodziło pierwszą rocznicę swojej działalności. To bardzo miłe, że zostaliśmy dostrzeżeni - mówi prezes Stowarzyszenia, Roman Tranbowicz. Prezydent Andrzej Duda w swoim przemówieniu wyraził dumę z narodu polskiego i niezwykłej postawy Polaków, którzy z takim oddaniem i wytrwałością dążyli do odzyskania niepodległości. Z uznaniem i podziwem zwrócił się do obecnych gości, podkreślając, jak ważne jest, że do dziś dnia czczą pamięć o ludziach bardzo często zapomnianych ‒ właśnie gdzieś zagrzebanych pod warstwami wydarzeń historycznych. Wyraził pragnienie, żeby każdy nasz rodak, czy to mieszkający w kraju, czy za granicą, poczuł się związany z tą wielką tradycją stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, dzięki której istnieje dzisiaj niepodległe i suwerenne państwo polskie, w którym możemy się realizować.

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim poza wymiarem oficjalnym miało także swoje małe akcenty osobiste. Zupełnie prywatnie, podczas nieoficjalnej krótkiej pogawędki Pana Prezydenta z Prezesem Stowarzyszenia „Stacja Kultura” Prezydent zdradził, że w 2001 roku był w Bornem Sulinowie na rybach… Zatem miasto nie jest mu obce i rodzi się nadzieja, że po 17 latach zechce je zobaczyć ponownie.

Miłym zaskoczeniem dla wszystkich zebranych była deklaracja Pana Prezydenta o chęci wzięcia udziału w możliwie wielu lokalnych obchodach stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Będę szczęśliwy, jeżeli, jako Prezydent Rzeczypospolitej, właśnie na poziomie lokalnym będę mógł w jak największej liczbie tego typu wydarzeń, wielkich uroczystości wziąć udział. Będę Państwu wdzięczny za wszelkie informacje, także za zaproszenie. Po to, abym także i ja – jako Prezydent – mógł być z moimi rodakami, by każdy w jakimś sensie mógł się poczuć pamiętany właśnie w roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę - mówił prezydent.

Takie spotkania zapadają w pamięć na długo. Ten gest Pana Prezydenta sprawił, że bezinteresowna praca dla ojczyzny staje się bezcenna - podsumował spotkanie R. Tranbowicz.

Komentarze (3)

mini 2018-01-10 22:28

ja bym nie zrobil sobie zdiecia z tym panem...( mowie o kukielce w rekach kurdupla ) - wstydzil bym sie cale zycie !!!

you 2018-01-10 22:31

STACJA KULTURA OK, BRAWO ale pacynka...beeee

Ziutek 2018-01-11 17:58

Co to za koleś, którego nie stać na żyletki? Wygląda jak mene spod Biedronki. Więcej szacunku dla Pana Prezydenta, wyglądasz jak wieśniak w pałacu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: