Leszek Możdżer ponownie zagra w Szczecinku

  • KW
  • 2018-01-09 14:55:18
Leszek Możdżer ponownie zagra w Szczecinku
  • Foto: archiwum TV Gawex

Dobra wiadomość dla fanów muzyki jazzowej. Szczecinek ponownie odwiedzi jeden z największych polskich pianistów jazzowych - Leszek Możdżer. Jego niebanalny talent oraz dotychczasowe osiągnięcia sprawiły, że na całym świecie postrzegany jest jako geniusz muzyki jazzowej i nie tylko.

Miniony rok pod względem kulturalnym w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji. Do Szczecinka zawitali artyści z najwyższej półki m.in. Ray Wilson czy światowej sławy pianista jazzowy Leszek Możdżer. Obaj artyści wystąpili podczas zeszłorocznej edycji Art Pikniku. Pokoncertowy odzew ze strony mieszkańców był na tyle duży, iż Samorządowa Agencja Promocji i Kultury postarała się o kolejne koncerty z udziałem tych artystów. W listopadzie na deskach kina Wolność ponownie wystąpił Ray Wilson, tym razem w swoim akustycznym repertuarze. Dobra wiadomość jest taka, że prawdopodobnie już niedługo, bo w kwietniu, do Szczecinka znowu zawita Leszek Możdżer.

Jak zdradza nam Kamil Klimek, dyrektor SAPiKu, rozmowy są już praktycznie na finiszu. W chwili obecnej trwa domykanie technicznych szczegółów umowy pomiędzy agencją a artystą. Wszystko wskazuje na to, że te rozmowy dobiegają końca i w najbliższym czasie, za kilka dni oficjalnie będziemy mogli ogłosić, że Leszek Możdżer ponownie wystąpi w Szczecinku. Datę i godzinę podamy już wkrótce. Natomiast bardzo nas to cieszy, że artysta chce wystąpić w 40-tysięcznym mieście, które nie jest typowym miejscem, gdzie występuje Leszek Możdżer - mówi nam dyrektor SAPiKu.

Leszek Możdżer to światowej sławy pianista jazzowy, który koncertuje po całym świecie, w największych ośrodkach i salach muzycznych naszego globu. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami takimi jak David Gilmour, Marcus Miller, Zbigniew Preisner, Adam Makowicz czy Michał Urbaniak. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, iż artysta ponownie zawita do naszego miasta. Również i tym razem wystąpi solo, jednak w typowo akustycznym klimacie. Fani artysty będą mogli usłyszeć największe, jak również najnowsze utwory.

Komentarze (1)

Nick 2018-01-23 10:00

Informujcie: kiedy i gdzie będą bilety?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: