Pijany mężczyzna z głową w żywopłocie i pościg za 16-latkiem spożywającym piwo na ulicy

  • KW
  • 2018-01-08 11:52:18
Pijany mężczyzna z głową w żywopłocie i pościg za 16-latkiem spożywającym piwo na ulicy
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 01.01.2018 r. do 07.01.2018 r. strażnicy podjęli 76 interwencji w stosunku do 58 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 16 zdarzeń, z czego w 13 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

W dniu 4.01.2018 r. o godzinie 23:00 operator monitoringu miejskiego zwrócił uwagę na młodego mężczyznę idącego chodnikiem na ulicy Wyszyńskiego pijącego piwo. Mężczyzna ten rozbił butelkę na chodniku i poszedł dalej. Na widok patrolu SM zaczął uciekać, a po krótkim pościgu został ujęty. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to osoba nieletnia. Na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano szesnastolatka.

W dniu 5.01.2018 r. o godz. 8:25 do Straży Miejskiej wpłynęła informacja o człowieku siedzącym na ławce bez butów. Wysłany przez dyżurnego patrol SM zastał na ulicy Połczyńskiej pijanego mężczyznę. Czuć było od niego ostrą woń alkoholu, nie można było nawiązać z nim żadnego kontaktu. Gdy udało się skontaktować z rodziną, okazało się, że człowiek ten jest świeżo po operacji biodra. Strażnicy w porozumieniu z ratownikami medycznymi przewieźli mężczyznę do SOR.

W dniu 5.01.2018 r. o godzinie 16:30 do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęła informacja o mężczyźnie leżącym na ulicy Kościuszki. Patrol, który udał się we wskazane miejsce zastał człowieka leżącego z głową w żywopłocie, a cały tułów i nogi leżały na jezdni. Obok mężczyzny leżały dwie kule. Po dobudzeniu okazało się, że mężczyzna jest pijany, nie potrafił wymówić własnego imienia i nazwiska, nie mógł utrzymać się na nogach. Okazało się, że to ten sam człowiek w stosunku, do którego interweniowano rano na ulicy Połczyńskiej. Z wyjaśnień rodziny wynikało, że uciekł ze szpitala, gdzie wcześniej był przewieziony przez strażników.

W dniu 5.01.2018 r. o godzinie 23:25 podczas patrolowania ulicy Jasnej patrol SM zauważył mężczyznę idącego środkiem jezdni tzw. zygzakiem, od krawężnika do krawężnika. Podczas legitymowania okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Ponieważ dwudziestolatek był wcześniej karany za podobne wykroczenia, zostanie na niego skierowany wniosek do Sądu o ukaranie.

W omawianym okresie strażnicy stale kontrolowali miejsca przebywania osób bezdomnych. Wielokrotnie pomagali również kierowcom, którzy mieli problemy z odpaleniem pojazdów. W ostatnim tygodniu do schroniska dla zwierząt przewieziono dwa psy oraz rannego sokoła, którego dostarczono do lecznicy dla zwierząt.

info: Jolanta Siemaszko, Z-ca Komendanta SM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: