Koncert Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego ''Hej Kolęda, Kolęda''

  • KW
  • 2018-01-06 14:58:35
Koncert Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego ''Hej Kolęda, Kolęda''
  • Foto: TV Gawex

W Szczecinku tradycję wspólnego kolędowania od wielu lat podtrzymuje i pielęgnuje chór i orkiestra kameralna Orantes. To ci wspaniali śpiewacy i muzycy od kilku lat zabierają mieszkańców miasta w niezapomnianą podróż po polskich, pięknych kolędach, w przepięknych aranżacjach, opracowaniach. Tego typu wydarzenie miało miejsce w piątek, 5 stycznia w kościele pw. NNMP.

W ostatnich latach, w naszym kraju i naszej kulturze obserwuje się zjawisko przesunięcia czasu śpiewania kolęd. Przenosi się go na okres po 1 listopada, a przecież powszechnie wiadomo, że ten prawdziwy okres kolędowy rozpoczyna się 24 grudnia w Wigilię i trwa aż do 2 lutego. A więc, aby podtrzymać tradycję, Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne zaprosiło w przeddzień Święta Trzech Króli mieszkańców miasta do wysłuchania kolęd.  

W repertuarze znalazły się kolędy polskie takie jak: Wśród nocnej ciszy, Dzisiaj w Betlejem, Wesołą Nowinę, Lulajże Jezuniu, Bóg się rodzi, Szczęśliwa Kolebko. Występujący twórcy i zarazem artyści nie chcieli ograniczać się jedynie do polskiego repertuaru, dlatego też przygotowali trzy przepiękne anglojęzyczne kolędy. 

Piątkowy koncert został zrealizowany w ramach projektu Małej Filharmonii i jednocześnie łączył się on z jubileuszem 10-lecia Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego.

Relacja z wydarzenia niebawem w TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: