Od stycznia zamiast trzech przelewów do ZUS-u przedsiębiorcy robią jeden

  • KW
  • 2018-01-07 12:51:43
Od stycznia zamiast trzech przelewów do ZUS-u przedsiębiorcy robią jeden
  • Foto: TV Gawex

Do 2018 r. przedsiębiorcy musieli robić co miesiąc trzy przelewy do ZUS-u na trzy różne numery kont. Od stycznia jest łatwiej: teraz wystarcza tylko jedna płatność miesięcznie – wszystkie składki są opłacane za jednym razem. Każdy przedsiębiorca otrzymał indywidualny numer rachunku, na który wykonuje przelewy.

Co ważne, nowy sposób płatności powoduje, że z systemów bankowości elektronicznej zniknęła taka pozycja jak »przelew do ZUS« […]. Przedsiębiorcy zdążyli się przyzwyczaić i mogą się bardzo zdziwić po Nowym Roku, że już jej tam nie ma. Przelew do ZUS-u wykonujemy na zindywidualizowany numer konta tak samo jak każdy inny przelew – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl ekonomista Paweł Majtkowski.

W zeszłym roku ZUS rozesłał do przedsiębiorców listy informujące o nadanym numerze konta. Należy zweryfikować autentyczność otrzymanego pisma, ponieważ zdarza się, że pod instytucję podszywają się przestępcy podający fałszywe numery rachunków. Numer konta można też sprawdzić w programie Płatnik lub na stronie www.eskladka.pl.

Komentarze (1)

ola 2018-01-07 17:10

łatwiej jak ....., kupić program, podpis elektroniczny i mnóstwo innych utrudnień, faktycznie dobroczyńcy!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: