Centralny plac zabaw w Szczecinku w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-01-05 14:52:15
Centralny plac zabaw w Szczecinku w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki
  • Foto: TV Gawex

Program budowy Otwartych Stref Aktywności w całym kraju ma umożliwić powstanie nawet 3000 ogólnodostępnych obiektów dla całych rodzin. W ramach tego projektu w Szczecinku ma powstać centralny plac zabaw.

Nowy Program Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą Otwarte Strefy Aktywności ma za zadanie odpowiedzieć na oczekiwanie społeczne w zakresie tworzenia stref aktywności sportowo-rekreacyjnych w pobliżu miejsca zamieszkania. Miasto Szczecinek już w roku 2017 planowało budowę miejsca, w którym mieszkańcy mogliby spędzać czas wolny na świeżym powietrzu. Tak właśnie zrodził się pomysł centralnego placu zabaw. Już jesteśmy na etapie sporządzania koncepcji - informuje nas Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak. Koncepcję wykonuje miejski architekt, Pan Tomasz Wolanin. Zdecydowaliśmy już jaką lokalizację przeznaczymy do wykonania tego projektu. Oczywiście chcielibyśmy zrobić to na podstawie istniejącej infrastruktury, w miejscu, które dzisiaj jest zagospodarowane między ulicą Jasną a boiskiem przyszkolnym i sąsiednimi hotelami, w zabytkowej części parku - dodaje.

W ciągu dwóch lat państwo ma przeznaczyć na Otwarte Strefy Aktywności 100 milionów złotych. Ministerstwo zakłada podzielenie projektu na dwa pakiety, w których dofinansowanie ma wynieść 50% inwestycji. Opcja podstawowa zakłada stworzenie strefy relaksu lub siłowni plenerowej, przy kosztorysie opiewającym na 50 tysięcy złotych. Pakiet rozszerzony wzbogacono o plac zabaw, ogrodzenie i strefy zieleni, a jego koszt to 100 tysięcy.

W przestrzeni, gdzie planowany jest centralny plac zabaw, chcielibyśmy dokonać korekt i przesunąć znajdujące się tam urządzenia do ćwiczeń. Natomiast w przestrzeni nasłonecznionej ulokować nowe urządzenia. Centralny plac zabaw w tej lokalizacji jest dobrym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę skomunikowanie i parkingi przylegające do parku - wymienia plany zastępca burmistrza.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: