Długie weekendy 2018. Sprawdź, jak najlepiej zaplanować swój urlop

  • KW
  • 2018-01-03 14:50:21
Długie weekendy 2018. Sprawdź, jak najlepiej zaplanować swój urlop
  • Foto: TV Gawex

Prezentujemy daty długich weekendów w 2018 roku. Podpowiadamy także, jak dobierać dni urlopowe, aby długo odpoczywać, a dni wolnych od pracy wykorzystać jak najmniej.

Najbliższy dzień ustawowo wolny od pracy to 6 stycznia, czyli Święto Trzech Króli. Przypada ono w sobotę, więc jedynym pocieszeniem jest fakt, że pracodawca musi oddać nam wolne w inny dzień.

Dłuższy weekend przyniesie nam Wielkanoc, która w tym roku przypada na 1-2 kwietnia. W przypadku wolnej soboty 31 marca, bez brania dodatkowych dni wolnych odpoczywamy trzy dni.

Prawdziwy długi weekend przyniesie nam majówka, gdyż możemy mieć aż 9 dni wolnego przy zaledwie 3 dniach urlopu: 30 kwietnia, 2 maja oraz 4 maja. Wypoczynek rozpoczniemy wówczas od soboty 28 kwietnia, a do pracy wrócimy 7 maja.

Kolejne wolne, które przypadnie dokładnie 31 maja, to Boże Ciało. Biorąc jeden dzień wolnego, 1 czerwca, możemy mieć aż cztery dni wolnego - od 31 maja do 4 czerwca.

Święto Wojska Polskiego i Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia, wypadnie w środku tygodnia, w środę. Dwa dni wolnego pozwolą więc odpoczywać nam od środy do niedzieli (od 15 do 19 sierpnia) lub od soboty do środy (od 11 do 15 sierpnia). 

Kolejna okazja do krótkiego odpoczynku to listopad i Wszystkich Świętych. To święto przypadnie w czwartek. Urlop wzięty w piątek (2.11) pozwoli nam na 4-dniowy odpoczynek. Natomiast z 11 listopada, Narodowego Święta Niepodległości, w tym roku ponownie nie będziemy mieć korzyści - jest to niedziela.

I na koniec Boże Narodzenie. Pierwszy i drugi dzień świąt wypada we wtorek i środę. Zatem biorąc cztery dni urlopu (24, 27, 28, 31 grudnia) wypoczywamy od 22 grudnia aż do nowego roku, wracając do pracy w środę 2 stycznia 2019 roku. Taki układ daje nam 11 dni urlopu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: