Koncert Świąteczno-Noworoczny w Barwicach

  • KW
  • 2018-01-03 08:27:52
Koncert Świąteczno-Noworoczny w Barwicach
  • Foto: Grzegorz Tomaszewicz

21 grudnia 2017 roku w hali Zespołu Szkół w Barwicach rozbrzmiały przepiękne kolędy oraz utwory o tematyce świątecznej.

Wśród wykonawców: Martyna Parszczyńska, Zosia Bilińska, przedszkolaki z Bajkowej Krainy, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zuzia Kołomyjec, Dominika Leszczyńska, zespół wokalno-instrumentalny School Stars, zespoły działające w Ośrodku Kultury i Turystyki w Barwicach: Okitki, Pinzeki oraz Takie nie inne. Swoim udziałem zaszczycili nas nasi absolwenci: Ewa Olkowska, Paulina Kinasiewicz, Krystian Czaplicki. Nie mogło zabraknąć również przyjaciela ZS Krzysztofa Tomaszewicza. Gwiazdą wieczoru była Ania Mura, która swoim ciepłym i niespotykanie melodyjnym głosem wprowadziła wszystkich w nastrój świąteczny. Koncert poprowadził Dyrektor Zespołu Szkół w Barwicach Wojciech Kleszczonek.

Wszyscy uczestnicy koncertu na wejściu obdarowani zostali płytami z kolędami nagranymi przez uczniów i nauczycieli ZS. W międzyczasie słodkościami obdarowywał Szalony Mikołaj ze Śnieżynkami. Można było zjeść pyszne ciasta, wypić kawę i dzięki temu wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Koncert był także finałem akcji charytatywnej dla Julii Trymbulak. W tygodniu poprzedzającym koncert odbyła się zbiórka publiczna, na stronie klubu Błonie Barwice można było licytować bardzo atrakcyjne gadżety, przeprowadzono zbiórkę różnego rodzaju fantów, które trafiły na loterię. Sprzedawane były stroiki i ozdoby choinkowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również licytacja prowadzona podczas koncertu. Wszystkie środki zebrane zostały podliczone i dały kwotę 2841,90 zł oraz 20 euro. Na ręce Julii przekazany został symboliczny czek.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wykonawcom, osobom, które pomogły w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu koncertu, a także wszystkim tym, którzy zaangażowali się w akcję charytatywną, przekazali fanty na licytację, do loterii oraz brali czynny w nich udział.

Organizator: Zespół Szkół w Barwicach. Współorganizatorzy: klub sportowy Błonie Barwice oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Partner” z Barwic. Koncert dofinansowany został przez Starostwo Powiatowe w Szczecinku w ramach projektu: „Przegląd kolęd i piosenek bożonarodzeniowych”. Nad nagłośnieniem i oświetleniem czuwała profesjonalnie firma Yanko Events.

Niestety dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Julia zmarła 28 grudnia 2017 roku.

info: Grzegorz Tomaszewicz


  • Foto: Grzegorz Tomaszewicz

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: