W Szczecinku powstało Towarzystwo Narciarskie

  • KW
  • 2017-12-29 15:19:38
W Szczecinku powstało Towarzystwo Narciarskie
  • Foto: TV Gawex

Nad Trzesieckiem powstało I Szczecineckie Towarzystwo Narciarskie. W związku z tym wydarzeniem, dzisiaj 29 grudnia, w siedzibie Zakładu Obsługi Nieruchomości Powiatu Szczecineckiego odbyła się konferencja prasowa dotycząca przedstawienia celów i zadań działalności nowego stowarzyszenia.

10 października 2017 roku powstało nowe stowarzyszenie na terenie powiatu szczecineckiego – Towarzystwo Narciarskie. Grupą inicjatywną są zarówno szczecineccy narciarze, jak i nauczyciele wychowania fizycznego. W piątek odbyła się konferencja prasowa, podczas której zarząd stowarzyszenia obszernie przedstawił jego zadania oraz cele. Zainteresowanie narciarstwem rośnie, coraz więcej osób wyjeżdża w nasze polskie góry i za granicę aby szusować po śniegu. Postanowiliśmy wspomóc osoby, które chciałyby spróbować tej rekreacji, nauczyć się jeździć na nartach - mówił podczas konferencji Sławomir Elegańczyk, prezes nowego stowarzyszenia.

Polscy narciarze ubolewają jednak nad stanem polskich stacji. Mimo że ośrodków jest wiele, wszystkie koncentrują się na ofercie dla narciarzy rekreacyjnych. Szkolący się w klubach młodzi narciarze z perspektywami na osiągnięcia sportowe, mają więc ograniczone możliwości skorzystania z darmowych przejazdów czy potrenowania na stokach Tatr, Beskidów czy Karkonoszy. Dlatego też tego typu stowarzyszenie to dobry pomysł na rozpowszechnienie narciarstwa szczególnie, że Szczecinek jest właśnie na etapie organizacji stoku narciarskiego na ,,górce rynkowej”. Stowarzyszenie ma już wstępne zapewnienia od Wiceburmistrza Daniela Raka o konsultacjach miasta z nowo powstałym stowarzyszeniem na temat tworzenia szczecineckiej bazy narciarskiej. Burmistrz naszego miasta jest w trakcie organizacji górki narciarskiej, trasy zjazdowej, wyciągu narciarskiego. Wystosowaliśmy pismo, w którym informujemy o tym, że powstało w Szczecinku stowarzyszenie narciarskie i że chcielibyśmy być głosem doradczym przy projektowaniu tej górki, a po jej powstaniu chcemy prowadzić tam zajęcia i uczyć dzieci, dorosłych, a także sprawować opiekę nad górką - dodał S. Elegańczyk i zaznaczył, że planowane są też obozy narciarskie, które mają być organizowane w Szczecinku, ale nie będą one obejmowały jedynie szkoleń narciarzy. Chcemy połączyć szkolenia narciarskie z nauką np. języka angielskiego lub innych języków. Położymy też duży nacisk na zasady poruszania się w górach.

Zarząd Stowarzyszenia składa się z pięciu osób, a w jego skład wchodzą : Sławomir Elegańczyk – prezes, Maria Sysko - wiceprezes, Małgorzata Faltynowska – skarbnik, Mieczysław Makowski – wiceprezes, Edward Szysz - członek zarządu. Wszyscy z wyżej wymienionych osób doskonale jeżdżą na nartach, a niektórzy posiadają także kwalifikacje oraz uprawnienia do prowadzenia nauki narciarstwa.

Komentarze (2)

Bobby 2018-01-01 10:28

Pomysł z wyciągiem narciarskim w Szczecinku to kompletna bzdura i kolejne topienie naszych pieniędzy na idiotyzmy. Ile w roku jest tu dni kiedy leży śnieg? 10 dni? 12 dni? Druga rzecz: nie rozumiem dlaczego jakaś grupa paru ludzi chce wziąć "pod opiekę" to co zbuduje miasto? Dajcie mi pod opiekę zakupiony elektryczny autobus, nauczę ludzi korzystania z autobusu, będę ich od czasu do czasu woził na wycieczki, a w czasie podróży włączę im kursy angielskiego:)) Opary absurdu.

Gość 2018-01-02 12:36

Dokładnie. Dajcie mi autobus a ja ściągnę turystów zagranicznych i zaoferuję im wycieczki krajoznawcze po Szczecinku i okolicy do tego w połączeniu z innymi atrakcjami. Pomysł 10 razy lepszy niż wydawanie pieniędzy na coś nierentownego. Tak właśnie działa Porozumienie Samorządowe. Tworzą pod jakimś mało ważnym pretekstem nikomu nie potrzebne stowarzyszenia albo ewent aby tylko wyciągnąć publiczną kasę i się nią podzielić albo na zabawę dla swoich. Najgorsze jest w tym wszystkim to że podcierają się przy tym dziećmi za kawałek czekolady.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: