Prawie 5 tysięcy złotych dla Jasia z turnieju fitness

  • KW
  • 2017-12-25 15:39:17
Prawie 5 tysięcy złotych dla Jasia z turnieju fitness
  • Foto: A. Guzik-Sobolewska

16.12.2017 odbył się III Mikołajkowy Turniej Charytatywny w Fitness Dzieci. W zawodach wzięło udział ponad 60 zawodniczek ze Szczecinka, Bydgoszczy i Łochowa. Impreza była zorganizowana w szczytnym celu, ponieważ oprócz emocji związanych ze sportową rywalizacją była prowadzona zbiórka środków finansowych na leczenie i rehabilitację potrzebującego dziecka Jasia Korabiewskiego.

Jaś ma półtora roku. Urodził się z wadą genetyczną achondroplazją. Jest to nieuleczalna choroba charakteryzująca się znacznym skróceniem obu kończyn, dużą głową. Jaś wymaga stałej rehabilitacji ze względu na obniżenie napięcia mięśniowego. Ma on teraz 73 cm wzrostu. Zaczyna chodzić i jest bystrym chłopcem. Jedyna szansa na normalny wygląd i funkcjonowanie to chirurgiczne wydłużenie kończyn metodą Ilizarowa. W tym roku uzbierano rekordową sumę 4 762,20 zł. W poprzednich akcjach udawało się zebrać ponad 2 600 zł w każdej z nich.

Zawodniczki podzielone na poszczególne kategorie wiekowe prezentowały swoje umiejętności w krótkich układach taneczno-gimnastycznych. Z roku na rok obserwuję coraz wyższy poziom uczestniczek oraz większe zainteresowanie ta dyscypliną – mówi trenerka zawodniczek Ania Guzik-Sobolewska. Zawodniczki wykonują podczas 90 sekund choreografię z elementami tanecznymi, siłowymi, akrobatycznymi.

W tym roku panel sędziowski w składzie: Aneta Rudzka, Anna Kotowicz, Krzysztof Sosnowski i Rafał Kaczmarczyk miał mnóstwo pracy, gdyż niektóre kategorie liczyły aż 13 zawodniczek. Były one podzielone ze względu na swoje umiejętności: grupa średnio zaawansowana i grupa zaawansowana. Najmłodsza z uczestniczek miała 5 lat. Ostatecznie na najwyższych miejscach sklasyfikowano:

Grupa średnio zaawansowana:    
*kategoria 6-8 lat
I m- Hanna Dymecka
II m- Natalia Góźdź
III m- Zofia Zygnerska
*kategoria 8-10 lat
I m- Julia Kowalska
II m- Zuzanna Paszkiewicz
III m- Weronika Koniszewska
IV m- Julia Pawelec
V m- Paulina Łodyń

Grupa zaawansowana:
*kategoria 7-9 lat
I m- Alicja Mrozik
II m- Amelia Mikiel
III m- Hanna Jeleń
IV m- Hanna Kozera
V m- Kinga Palicka
VI m- Weronika Bandelak
VII m- Zofia Kita
*kategoria 10-11 lat
I m- Maja Wawrzyńczak
II m- Sandra Frączak
III m- Helena Kanclerzewska
IV m- Maja Śliwińska

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: