Świąteczny prezent dla trzech rodzin

  • KW
  • 2017-12-22 10:30:22
Świąteczny prezent dla trzech rodzin
  • Foto: Straż Miejska Szczecinek

Grudzień, czas przedświąteczny, to szczególny okres, kiedy pomaganie jest nam bliższe i jesteśmy bardziej wrażliwi na potrzeby innych. Warto ulec tej świątecznej atmosferze i zrobić dla innych coś, co nie obciąży naszych budżetów, a dla kogoś może być bezcenne. O pomocy takiej pomyśleli szczecineccy Strażnicy Miejscy. Przez około dwa tygodnie zbierali żywność, słodycze, zabawki, a wszystko po to, by zrobić świąteczny prezent trzem rodzinom.

Trzy dziewczynki, które są w tych rodzinach, są znane szczecineckim mundurowym. Kinia choruje na zespół Downa, Nikolka na zespół Retta i Ewelinka, która choruje na wzmożone napięcie mięśniowe. Radość, która malowała się na dziecięcych twarzach podczas wręczania prezentów była ogromna, wręcz bezcenna. Strażnicy osobiście pojechali odwiedzić te rodziny i obdarować ich prezentami - relacjonuje spec. Paulina Peciak-Nazarewska ze SM Szczecinek. Mundurowi są wdzięczni za duże wsparcie i pomoc tym, którzy włączyli się w zbiórkę, a w szczególności: Panu Andrzejowi Płytnikowi z Firmy Mechanika Maszyn i Urządzeń, Pani Katarzynie Ciężkiej ze sklepu zabawkowego Miś i Firmie S-BUD, Pani Agacie Droszcz i Firmie Jar Construction, Pani Annie Rosickiej -Haruń, Pani Edycie Sidorczuk, Pani Jolancie Schab, Pani Agnieszce Matias, Pani Annie Borkowskiej, Pani Dorocie Czajkowskiej, Hani Maj.

Nawet najmniejszy gest może zmienić czyjś świat. Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia – warto więc odkrywać w sobie radość dzielenia się, to naprawdę ogromna wartość! - podsumowuje spec. Paulina Peciak-Nazarewska.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: