Zachodniopomorski CHL 4x4 czyli Epoka Lodowcowa w Bobolicach

  • KW
  • 2017-12-25 13:43:44
Zachodniopomorski CHL 4x4 czyli Epoka Lodowcowa w Bobolicach
  • Foto: Maciej Rachtan

Do genezy powstania tej imprezy musimy się cofnąć do października 2017 br. gdzie na oficjalnym podsumowaniu Zachodniopomorskich Mistrzostw Off Road, które odbywały się w Bobolicach, kilku zawodników podeszło do mnie porozmawiać i  jak to zwykle bywa z tej rozmowy wykluł się pomysł – „a może tak zorganizujesz ze swoją ekipą zimową imprezę jeszcze w grudniu i najfajniej by było jakby leżał śnieg” – takie zapytanie padło. Więc cóż wróciliśmy do Katowic i omawiając temat podjęliśmy decyzję. Robimy w połowie grudnia jednodniową imprezę przeprawową Zachodniopomorski Challenge 4x4 Epoka Lodowcowa” - relacjonuje Maciej Rachtan, organizator wydarzenia.

I tak 16 grudnia na Plażę Miejską w Poroście zjechało się kilkadziesiąt załóg przeprawowych z całej Polski. Szybka poranna odprawa, starty do poszczególnych klas i zawodnicy byli już na trasie. 7 godzin rywalizacji w ciężkim terenie dało w kość, ale wszyscy jednogłośnie powtarzali, że w przyszłym roku na pewno pojawią się na kolejnej edycji. Warunki pogodowe nie zatrzymają ich w sportowej rywalizacji.

Epoka Lodowcowa to nie tylko walka w terenie, ale także czas na przedświąteczne spotkanie i składanie sobie życzeń w gronie ludzi związanych wspólną pasją. I właśnie w takiej atmosferze wygrani w swoich klasach odbierali statuetki.


  • Foto: Maciej Rachtan

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: