Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Szczecinka

  • KW
  • 2017-12-19 10:51:40
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Szczecinka
  • Foto: Hufiec ZHP Szczecinek im. chor. Zdzisława Pilawy FB

Jak co roku Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Szczecinka. To oczywiście zasługa naszych harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego oraz komendantki Hufca ZHP - phm. Moniki Stokowiec, którzy tradycyjnie przekażą Światło do szczecineckiego ratusza, instytucji, szkół, firm i urzędów. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

17 grudnia w Zakopanem harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali z rąk słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Tym pięknym gestem rozpoczęła się jego wędrówka po całym kraju. Do Zakopanego tradycyjnie przybyły reprezentacje harcerskie z całej Polski. Dzięki ich obecności cały kościół wypełniła atmosfera radosnego oczekiwania i skautowego braterstwa.

Do Szczecinka Betlejemskie Światło Pokoju dotarło wczoraj, 18 grudnia. Komendantka Hufca ZHP Szczecinek im. chor. Zdzisława Pilawy phm. Monika Stokowiec odebrała Światło od harcerzy z Nowogardu. Niebawem rozpocznie się wędrówka Światła, które trafi m.in. do urzędów, firm i instytucji oraz osób prywatnych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: