Uczeń z Turowa w finałowej dziesiątce Szkolnego Skills Challenge ''Mierz Wysoko'' Fundacji Marcina Gortata

  • KW
  • 2017-12-14 11:26:57
Uczeń z Turowa w finałowej dziesiątce Szkolnego Skills Challenge ''Mierz Wysoko'' Fundacji Marcina Gortata
  • Foto: TV Gawex

Zakończyła się kolejna edycja akcji "Skills Challenge Mierz Wysoko" organizowanej przez Fundację Marcina Gortata. 1 grudnia, w Łodzi odbył się główny finał, w którym wziął udział uczeń szkoły w Turowie - Sebastian Bugaj. Rywalizację zakończył on na doskonałym trzecim miejscu, tracąc do czasu zwycięzcy jedynie cztery dziesiąte sekundy.

W połowie listopada w Szkole Podstawowej w Turowie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ważnym wydarzeniu sportowym - rankingu zręczności wśród najmłodszych. A wszystko za sprawą odbywającej się piątej edycji akcji "Mierz Wysoko", realizowanej przez Fundację Marcina Gortata MG13. Pisaliśmy o tym w artykule: Fundacja Marcina Gortata ponownie z wizytą w Turowie [FOTOGALERIA]. 1 grudnia w Łodzi odbył się ogólnopolski finał tegorocznego projektu, do którego zakwalifikował się jeden z uczniów naszego regionu – wychowanek szkoły w Turowie, Sebastian Bugaj. Zajął on fantastyczne trzecie miejsce, a co więcej, setne sekundy dzieliły go od zwycięzcy.

Sebastian swoją historię ze sportem rozpoczął już jakiś czas temu. Jest on zawodnikiem szczecineckiej Akademii Piłkarskiej. W tamtym roku zabrakło mu kilka sekund, aby dostać się do ścisłego finału, dlatego też tegoroczny sukces cieszy podwójnie.

Główną dyscypliną wspieraną przez fundację jest koszykówka. Projekt szkolny „Skills Challenge” organizowany jest co roku wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Fundacja odwiedza 50 wyselekcjonowanych szkół w całej Polsce. W każdej ze szkół na podstawie czasu wyłaniany zostaje zwycięzca, który zdobywa tytuł mistrza. Dziesięciu mistrzów zostaje zakwalifikowanych do ogólnopolskiego finału. Nagrodą dla zwycięzcy, ale również dla nauczyciela wychowania fizycznego, jest wyjazd do USA na mecz ligi NBA oraz spotkanie z Marcinem Gortatem.

Sebastianowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: