Reprezentanci ZS nr 1 im. KEN najlepsi w wojewódzkiej licealiadzie badmintona

  • KW
  • 2017-12-13 13:46:45
Reprezentanci ZS nr 1 im. KEN najlepsi w wojewódzkiej licealiadzie badmintona
  • Foto: Alik Buczacki

Wczoraj (12.12) w sali sportowej przy ulicy Słowiańskiej w Szczecinku odbył się finał Wojewódzki Licealiady w Badmintonie chłopców. W wydarzeniu zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych oraz Szkolny Związek Sportowy rywalizowało 12 drużyn z całego województwa. A na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna z Zespołu Szkół numer 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku.

Badminton jest dyscypliną halową. Można go podzielić na konkurencje indywidualne, tak zwane single mężczyzn i kobiet, oraz gry deblowe, gdzie udział mogą wziąć pary jednej płci lub miksty, czyli kobieta i mężczyzna. Podczas wczorajszego wydarzenia widzowie oglądać mogli zmagania w grach pojedynczych oraz podwójnych chłopców. Warto dodać, że badminton nie jest grą skomplikowaną, dlatego też jest bardzo popularny na całym świecie. W Szczecinku ten rodzaj aktywności fizycznej również cieszy się sporym zainteresowaniem, a wszystko za sprawą okolicznych klubów, które prężnie działają na polu promocyjnym rakietkowego sportu.

W wydarzeniu nad Trzesieckiem wzięło udział 12 zespołów z całego województwa zachodniopomorskiego. Zawodnicy grali systemem do dwóch wygranych setów, a wyniki prezentują się następująco:

I miejsce ZS nr 1 Szczecinek
II miejsce ZS w Koszalinie
III miejsce ZS Publicznych w Polanowie
IV miejsce ZS Technicznych w Szczecinku
V miejsce ZS nr 2 w Pyrzycach
VI miejsce ZS Elektryczno - Elektronicznych w Szczecinie 
VII miejsce ZS nr 1 w Pyrzycach
VIII miejsce I LO Kołobrzeg
IX - XII  ZS Łobez, I LO Stargard, II LO Szczecin, ZS nr 1 Goleniów
 
Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: