''Strzelnica w każdym powiecie'' - gmina Czaplinek zainteresowana projektem

  • KW
  • 2017-12-12 12:53:06
''Strzelnica w każdym powiecie'' - gmina Czaplinek zainteresowana projektem
  • Foto: archiwum Klub Strzelecki LOK Kaliber.22 Facebook

W miniony weekend na czaplineckiej strzelnicy, przy byłym lotnisku wojskowym w Broczynie, odbył się Mikołajkowy Turniej Strzelecki. Było to podsumowanie całorocznych działań Klubu Strzeleckiego LOK Kaliber.22 w Czaplinku. Warto dodać, że to nie koniec działań związanych z tym sportem. Już teraz gmina stara się o dofinansowanie na budowę strzelnicy miejskiej w ramach projektu Ministerstwa Obrony Narodowej pod nazwą "Strzelnica w każdym powiecie", który ma ruszyć od początku stycznia 2018 roku.

W sobotę sympatycy strzelectwa sportowego mieli okazję wziąć udział w mikołajkowych zmaganiach, które odbyły się w Czaplinku. Zawody podzielone były na 4 konkurencje: pistolet boczny zapłonu, pistolet centralny zapłonu, karabin sportowy oraz strzelba. Turniej ten miał na celu propagowanie strzelectwa wśród mieszkańców gminy Czaplinek. Aby jeszcze bardziej rozszerzyć te działania władze miasta i gminy starają się również o dofinansowanie na wybudowanie strzelnicy miejskiej w ramach projektu MON pt. "Strzelnica w każdym powiecie". Kilka dni temu w Warszawie odbyła się konferencja „Sokół - strzelnica w każdym powiecie”, zorganizowana przez stowarzyszenie Obronanarodowa.pl, podczas której Wiceminister Obrony Narodowej, Michał Dworczyk przedstawił założenia i warunki programu. Dofinansowanie budowy i rewitalizacja strzelnic w każdym powiecie w Polsce – to głównie założenia projektu. Inicjatywa ta skierowana jest do jednostek samorządów terytorialnych oraz organizacji pozarządowych. Do udziału w tej konferencji z ramienia Urzędu Miasta Czaplinek został oddelegowany kierownik referatu sportu, Janusz Ziętkiewicz.

Jak podkreśla w rozmowie z redakcją Telewizji Gawex Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, każde zawody strzeleckie organizowane w Broczynie cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców, jak i miłośników strzelectwa z terenu gminy Czaplinek oraz innych regionów Polski. Lokalny Klub Kaliber 22 co weekend organizuje treningi, które odbywają się przy licznym udziale miłośników tego sportu, w każdym wieku. Dlatego też projekt Ministerstwa Obrony Narodowej, a tym samym nowa strzelnica, to wspaniały prezent dla strzelców z Pojezierza Drawskiego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: