Fatalna nawierzchnia na objeździe do Bugna

  • KW
  • 2017-12-12 13:26:54
Fatalna nawierzchnia na objeździe do Bugna
  • Foto: TV Gawex

Aura jesienno-zimowa to zdecydowanie nie najlepszy czas na wszelkiego rodzaju prace budowlane. Mieszkańcy Szczecinka coraz dotkliwiej odczuwają niedogodności związane z budową obwodnicy. Do naszej redakcji wciąż napływają skargi związane z bardzo złym stanem nawierzchni na wytyczonej drodze objazdowej prowadzącej na Bugno. Jak się okazuje, problem ten jest znany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W związku z trwającymi robotami drogowymi nad obwodnicą Szczecinka, mieszkańcy Bugna, Trzcinna i Gałowa muszą poruszać się objazdem, który wyznaczony został przez drogę krajową nr 11 w kierunku Koszalina. Następnie za wiaduktem objazd prowadzi drogą biegnącą w prawo, zlokalizowaną wzdłuż torów kolejowych aż do ulicy Bugno. Mieszkańcy coraz częściej narzekają jednak na utrudnienia jakie napotykają w tym rejonie. Mowa tutaj o błocie oraz dziurach w drodze. Jeżeli chodzi o objazd, jest on na bieżąco utrzymywany przez wykonawcę. Jeszcze dzisiaj będą tam wykonane prace związane z uzupełnianiem ubytków (...). Przy takiej pogodzie niestety nie da się zapewnić idealnie czystej nawierzchni, tym bardziej że jest tam zlokalizowane składowisko materiałów do wykonywania nasypów. Nawierzchnia jest czyszczona, są tam specjalne szczotki samojezdne, które takie prace wykonują - mówi nam Mateusz Grzeszczuk, rzecznik GDDKiA i przypomina, że przed wyznaczeniem objazdu przeprowadzone były wszelkie niezbędne działania oraz przeglądy, aby mieć pewność, że droga będzie nadawała się do użytku w okresie trwania remontu wiaduktu prowadzącego na Bugno.

Niestety, przez niesprzyjające warunki atmosferyczne wykonawcy nie są w stanie wyeliminować nawożenia błota oraz zanieczyszczeń na tą drogę. Dokładają jednak wszelkich starań, aby mieszkańcy nie trafiali na utrudnienia. Teraz mamy do czynienia z warunkami zimowymi, zdarzają się minusowe temperatury, które powodują to, że mogą pojawiać się jakieś ubytki, jednak wykonawca je na bieżąco uzupełnia. Wiadomo, że stan drogi nie będzie idealny, gdyż jest kwestia zarówno wspomnianych warunków atmosferycznych, jak również dość starej nawierzchni, po której został ten objazd poprowadzony. Naprawy są cząstkowe i ciągle będą prowadzone - dodaje.

Dokładny termin zakończenia budowy nowego wiaduktu oraz jego otwarcie dla ruchu drogowego zależy przede wszystkim od postępu prac prowadzonych przez wykonawcę. Wstępny termin zakończenia tej inwestycji planowany jest na listopad przyszłego roku.

Komentarze (1)

Ona 2017-12-12 23:14

Najpierw Zapewnia się drogę do obiadu która będzie dobra bez żadnych ubytków a dopiero rozbiera się wiadukt ale w Polsce na odwrót.. Żenada auto co dziennie do mycia nie wspomnę już o zawieszeniu auta kto za to odda pieniądze?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: