Pijany mężczyzna leżący na chodniku oraz oddawanie moczu na ulicy - tygodniowy raport interwencji strażników miejskich

  • KW
  • 2017-12-11 11:25:27
Pijany mężczyzna leżący na chodniku oraz oddawanie moczu na ulicy - tygodniowy raport interwencji strażników miejskich
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 04.12.2017 r. do 10.12.2017 r. strażnicy podjęli 90 interwencji w stosunku do 81 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 12 zdarzeń, z czego w 12 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

W dniu 09.12.2017 r. o godz. 12:10 operator monitoringu miejskiego zauważył na ulicy Szczecińskiej dwóch mężczyzn, którzy w miejscu publicznym oddawali mocz. Patrol Straży Miejskiej skierowany w to miejsce wylegitymował dwóch mężczyzn, którzy wielokrotnie wcześniej byli karani za podobne wykroczenia. Na obu Panów zostaną skierowane wnioski do sądu o ukaranie.

W dniu 10.12.2017 r. o godz. 1:55 dyżurny Straży Miejskiej wysłał patrol na ulicę E. Plater w celu udzielenia pomocy dla załogi pogotowia ratunkowego. Na miejscu w karetce znajdował się upojony alkoholem mężczyzna, który leżał wcześniej na chodniku. Mężczyzna nie wymagał hospitalizacji, w związku z czym został odwieziony do miejsca zamieszkania i przekazany rodzinie.

W dniu 10.12.2017 r. o godz. 22:50 do Straży Miejskiej wpłynęła informacja o człowieku śpiącym w klatce schodowej w budynku przy ulicy Słowiańskiej. Interweniujący strażnicy zastali tam pijanego, bezdomnego mężczyznę. Po dobudzeniu strażnicy zaproponowali temu człowiekowi pomoc. Przewieźli mężczyznę do SOR w Szczecinku, gdzie został przebadany, a następnie zawieźli bezdomnego do ośrodka OAZA w Przeradzi.

W nocy z 10 na 11.12.2017 r. po godz. 24-tej pracownicy SOR w Szczecinku zgłosili osobę bezdomną znajdującą się w poczekalni. Na miejscu strażnicy zastali bezdomnego mężczyznę, który potrzebował pomocy w dostaniu się do noclegowni. Mężczyzna był trzeźwy, był ubrany jedynie w koszulkę, miał problemy z poruszaniem się. Strażnicy przekazali mu sweter i kurtkę, a następnie przewieźli do noclegowni dla bezdomnych.

W okresie od 4 do 10 grudnia strażnicy przewieźli do schroniska dla zwierząt cztery wałęsające się bezpańsko psy oraz dwa łabędzie, które wymagały pomocy. Również z uwagi na niskie temperatury mieszkańcy siedmiokrotnie zwracali się do nas o pomoc w uruchomieniu pojazdów. W tym okresie strażnicy kontrolowali także domowe kotłownie, w przypadkach, gdy zachodziło podejrzenie palenia śmieci.

info: Jolanta Siemaszko, Zastępca Komendanta SM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: