Policjanci zachęcali najmłodszych do noszenia odblasków

  • KW
  • 2017-12-08 10:37:10
Policjanci zachęcali najmłodszych do noszenia odblasków
  • Foto: KPP Szczecinek

6 grudnia 2017 roku na terenie całego kraju policjanci prowadzili działania w ramach akcji „Dzień Odblasków 2017”. Ogólnopolska akcja skierowana jest do niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej jednostki zachęcali najmłodszych użytkowników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Mundurowi podczas spotkania podkreślali jak ważną rolę spełnia taki drobny element odblaskowy w naszym codziennym życiu. Każdy z milusińskich otrzymał odblaskową opaskę, dzięki której kierujący szybko zauważy ich na drodze. Odblaski mogą uratować życie!

Przypominamy, że po zmroku, na nieoświetlonej drodze, pieszy ubrany w ciemny strój jest bardzo słabo widoczny przez kierującego pojazdem. Pieszy jest widziany z odległości tylko około 20 – 30 metrów. Natomiast osoba piesza, która posiada na odzieży wierzchniej mały element odblaskowy, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów, co pozwala kierującemu wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Korzystanie z elementów odblaskowych poprawia widoczność pieszego, dlatego zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze – noś odblaski!

info: KPP w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: