Święta będą ze smakiem

  • KW
  • 2017-12-07 14:45:07
Święta będą ze smakiem
  • Foto: MGOPS Bobolice

W miniony weekend każdy z nas mógł podzielić się jedzeniem. W dniach 1 i 2 grudnia 2017 r. w dyskoncie spożywczym w Bobolicach została przeprowadzona świąteczna zbiórka żywności. W tym roku odbywała się pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku.” Podzielenie się jedzeniem to najpiękniejszy, codzienny gest, który świadczy o tym, jak bardzo zależy nam na innych.

Gmina Bobolice po raz kolejny włączyła się do tej akcji. Tym razem wolontariusze ze świetlic wiejskich w Dargini, Kłaninie, Goździe, Głodowej i Krępie zbierali żywność do koszy ustawionych na terenie dyskontu spożywczego. Łącznie przez te dwa dni w akcji wzięło udział 23 wolontariuszy. Jak zawsze stanęli na wysokości zadania, aby wspomóc potrzebujące dzieci, ubogie rodziny, osoby niepełnosprawne, chore, a także ludzi w podeszłym wieku z terenu miasta i gminy Bobolice - mówi Halina Michalak z MGOPS Bobolice i dodaje: los drugiego człowieka oraz sytuacja rodziny w potrzebie nie są nam obojętne. Społeczeństwo gminy Bobolice okazało ogromne serce poprzez aktywny udział w tej akcji. Za to wszystko serdecznie dziękujemy.

W efekcie udało się zebrać 450 kg żywności. Zebrana żywność to m.in: cukier, mąka, olej, makaron, konserwy, napoje, mleko, słodycze, ryż itp. Zbiórka nie byłaby możliwa bez bardzo dobrej współpracy z kierownictwem i wszystkimi pracownikami sklepu, a przede wszystkim dzięki pracy niezawodnych wolontariuszy.


  • Foto: MGOPS Bobolice

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: