Dwie spółki Kronospan nagrodzone Orłem Wprost

  • KW
  • 2017-12-07 14:28:05
Dwie spółki Kronospan nagrodzone Orłem Wprost
  • Foto: Biuro Prasowe Kronospan

Orły dla liderów biznesu – prestiżowa nagroda, przyznawana przez tygodnik Wprost, trafiła do dwóch szczecineckich spółek. Dyplom otrzymała Kronospan Chemical Szczecinek Sp. z o.o., zaś statuetkę - jako jedna z trzech firm naszego województwa - Kronospan Polska Sp. z o.o.

Gala Orły Tygodnika Wprost odbyła się 6 grudnia w Świnoujściu. Wyróżnienia dla najbardziej dynamicznych przedsiębiorstw otrzymały najlepsze firmy z województwa zachodniopomorskiego. Orły Wprost to nagroda dla firm, które osiągnęły najwyższy średni zysk netto w ciągu ostatnich trzech lat, a także największy średni procentowy wzrost zysku netto. Zestawienie nagrodzonych przedsiębiorstw zostało opracowane wspólnie przez redakcję Wprost oraz firmę Bisnode.

Honorowy patronat nad Orłami Tygodnika Wprost sprawuje Ministerstwo Rozwoju. Orły nawiązują do wyróżnienia, które otrzymał wydawca Wprost, Michał Maciej Lisiecki od Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego za to, iż w swojej codziennej działalności dowiódł, że prowadząc biznes można wysoko nieść biało-czerwoną flagę, być patriotą i działać na rzecz Polski. Symbolem wyróżnienia stało się godło Państwa Polskiego – wizerunek Orła Białego – z londyńskiej siedziby emigracyjnego rządu polskiego.

To kolejna nagroda, przyznana Kronospanowi. Firma szczyci się także m.in. tak prestiżowymi laurami jak Diament Forbesa, Pracodawca Jutra czy Orzeł Eksportu dziennika Rzeczpospolita za innowacyjny produkt eksportowy, płytę MDF Plus Extra. Ostatnio Kronospan otrzymał także tytuł Superbrands 2018 za markę Krono Original, pod którą firma produkuje wysokiej jakości panele podłogowe. Nagroda Superbrands jest przyznawana głosami konsumentów na świecie od ponad dwudziestu lat, w Polsce - od dwunastu.

Rok temu w plebiscycie Orły Tygodnika Wprost Kronospan otrzymał nagrodę specjalną w kategorii: Współpraca i rozwój za działania na rzecz utworzenia Szczecineckiego Klastra Meblowego.

info: Biuro Prasowe Kronospan

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: