Zastępca Burmistrza Daniel Rak: -Miasto otrzymuje prezent od szczecineckiej firmy, kończymy I etap przebudowy

  • KW
  • 2017-12-06 15:14:51
Zastępca Burmistrza Daniel Rak: -Miasto otrzymuje prezent od szczecineckiej firmy, kończymy I etap przebudowy
  • Foto: TV Gawex

W środę (6 grudnia) w szczecineckim ratuszu odbyło się krótkie spotkanie, podczas którego pełnomocnik firmy PHU Zymex Pan Zygmunt Kiełbasa przekazał na ręce Zastępcy Burmistrza Szczecinka Daniela Raka dokumentację związaną z zakończeniem I etapu przebudowy układu komunikacyjnego w ścisłym centrum miasta.

Tak się składa, że 6 grudnia miasto otrzymuje prezent od szczecineckiej firmy. Mianowicie kończymy pierwszy z etapów przebudowy układu komunikacyjnego w ścisłym centrum, na obszarze między ulicą Ordona, Bohaterów Warszawy, Parkową i Junacką - rozpoczął dzisiejsze spotkanie Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak. Mowa tu o budowie odcinka nowej drogi oraz stworzeniu 49 miejsc parkingowych. Pisaliśmy o tym w artykule: Parkingi przy Junackiej gotowe, niebawem kolejny etap prac.

Jak zaznaczył Daniel Rak, ten etap realizowany był na podstawie dokumentacji przygotowanej przez miasto, na terenach należących do miasta, natomiast środki finansowe i wykonanie tego elementu infrastruktury leżały w gestii prywatnego szczecineckiego przedsiębiorcy, co było zgodne z umową zawartą 10 marca br. Zgodnie z zawartym porozumieniem z firmą Zymex, miejsca parkingowe są ogólnodostępne i bezpłatne (...). My równolegle prowadzimy inwestycję przebudowy ulicy Junackiej, ciągów komunikacyjnych pieszych w obrębie ulicy Drzymały i Junackiej. Prowadzony jest też kolejny etap połączenia ulicy Parkowej z ulicą Junacką. Całość ma zostać oddana do użytku do 15 grudnia br. - dodaje zastępca burmistrza.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że powstała ulica, z której niej nie korzystał, a jeżeli już korzystał i przejeżdżał to w bardzo niekomfortowych warunkach. Dzisiaj jest to dobrze zrobiona ulica, która łączy ulicę Ordona, poprzez ulicę Junacką, z ulicą Parkową - mówił podczas spotkania Zygmunt Kiełbasa, pełnomocnik PHU Zymex. Bezwzględnie jest to pro publico bono, czyli dla dobra wszystkich mieszkańców i użytkowników, ale wypełnia jednocześnie potrzeby związane z prowadzoną działalnością firmy Zymex oraz powstającym budynkiem. Oprócz drogi i miejsc parkingowych powstała cała infrastruktura - sieć kanalizacyjna, elektryczna, ciepłownicza - podsumował Z. Kiełbasa.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: