Agregat, koce czy ciepłe buty - udana zbiórka dla Pana Zbyszka [WIDEO]

  • KW
  • 2017-12-06 11:45:59
Agregat, koce czy ciepłe buty - udana zbiórka dla Pana Zbyszka [WIDEO]
  • Foto: TV Gawex

Kilka tygodni temu Straż Miejska w Szczecinku ogłosiła zimową akcję wsparcia dla Pana Zbyszka, bezdomnego mieszkającego w przyczepie kempingowej. Pan Zbyszek nie prosił o pieniądze, a jedynie o niezbędne przedmioty takie jak koc, agregat czy ciepłe buty, które pomogą mu przetrwać nadchodzącą zimę. Z radością zawiadamiamy, że mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości nie zawiedli i po raz kolejny otworzyli swoje serca na pomoc drugiemu człowiekowi. Dziś (06.12), w siedzibie Straży Miejskiej odbyło się przekazanie potrzebnych rzeczy Panu Zbyszkowi.

Komentarze (7)

bobby 2017-12-06 16:00

Wspaniała akcja, doceniam wrażliwość strażników i ludzi dobrej woli, ale rozwiążmy ten problem systemowo, bezdomni w Szczecinku to nie tylko pan Zbyszek. Stać nas jako miasto na to, żeby problemu bezdomności w Szczecinku nie było. Radni i burmistrz do roboty!!

A 2017-12-08 13:29

Drogi BOBBY. Brzuszek masz pełny (choć usta pełne jadu) i dlatego wiesz wszystko o problemie bezdomności. Kolejna dziedzina, w której jesteś ekspertem? Czy tak tylko lubisz zaznaczyć obecność na forach? System jest stworzony i działa, ale tylko dla tych, którzy chcą skorzystać z systemu. Jest miejska noclegownia dla bezdomnych, jest dom Zacisze dla bezdomnych, jest punkt pomocy dla bezdomnych (mogą zjeść, ogrzać się, wyprać swoje ubranie, wymienić na nowe. Nikt nie odejdzie z kwitkiem. Chyba, że nie spełnia podstawowego warunku pomocy: trzeźwość. A jeśli ktoś spełnia warunki ma prawo ubiegać się o lokal socjalny. PS. Właśnie trwa akcja "Zimą też może być ciepło" Dzieciaki zbierają ciepłą, nową bieliznę dla WSZYSTKICH szczecineckich bezdomnych i robią z niej paczki. Paczki dostaną bezdomni na kolacji zorganizowanej przez MOPS w Wigilię. Może wpadniesz pomóc opiekunkom socjalnym?

Zdruzgotany Bobby raz jeszcze:((((( 2017-12-08 20:46

Wydawałoby się, że problem bezdomności i jego rozwiązania nie jest kontrowersyjny i nie spotka się ze zlośliwostkami. Niestety: nie w Szczecinku. Tu oczywiście osoby, które mogłyby rozwiązać problem i mają na to wpływ muszą sączyć swoje nienawistne komentarze, opisywać jak to jest wspaniale i organizować akcje zbierania skarpetek, wigilii i paczek raz w roku i wpadania w samozadowolenie z tego powodu. Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle? Dlaczego miasto nie może od lat zapewnić 80 ludziom stałego lokum i ci ludzie muszą praktycznie mieszkać na ulicy? Część z tych ludzi jest być może alkoholikami i tylko z tego powodu, że mają problem z alkoholem mają takie osoby mieszkać na ulicy kompletnie pozbawione samym sobie a miasto ma takich ludzi traktować gorzej niż zwierzęta, które mają schronisko? Co za czasy, co za ludzie... Wstydzę się, że w Szczecinku mieszka autor tego komentarza kryjący się pod literką "A" i bezwstydnie ma czelność głosić te swoje "mądrości".

2017-12-12 15:13

No właśnie "wydawałoby się", jednak: po pierwsze problem bezdomności bywa kontrowersyjny. Niekiedy bezdomność jest wyborem (choć nas to może dziwić) i żaden system tego nie zmieni po drugie, a w związku z pierwszym: wyskoczył Pan ze swoją swoją złośliwostką, więc czego innego oczekiwał po tekście "Stać nas jako miasto na to, żeby problemu bezdomności w Szczecinku nie było. Radni i burmistrz do roboty!!". Jakikolwiek system na ziemi nie zmusi ludzi, którzy chcą się z systemu "wypisać". Tacy to artyści. Stałe lokum to odpowiedzialność, której niektórzy bezdomni nie chcą ponosić - ot cała filozofia. Jeśli masz pomysł na rozwiązanie problemu bezdomności w Szczecinku, to podziel się nim publicznie, zamiast oskarżać innych o bezczynność, inaczej sam jesteś bezczynnym hejterem

Bobby na zakończenie 2017-12-13 16:02

Ręce opadają....wystarczy jedna idiotyczna wizja mniej i problem rozwiązany. Przypomnę tylko idiotyczne przystanki w cenie kawalerki....a jest tych idiotyzmów od groma... W kwestii pomysłów zgłaszanych publicznie to niedawno był oddolny pomysł budżetu obywatelskiego i oczywiście został wyrzucony do kosza. W Szczecinku nie ma co tracić czasu na takie rzeczy bo od razu wiadomo, że tylko to co rządzący burmistrz z radnymi PO wymyśli to robi, a wszysktkich inaczej myślących obrażają. Wmawiaj sobie dalej tą bzdurę, że bezdomni chcą być bezdomnymi i dależ żyj w tym zakłamaniu. Ponieważ obrażasz mnie i twierdziśz, że jestem bezczynnym hejterem zastanów się kim ty jesteś, skoro popierasz ludzi, którzy wolą wydać miliony na pseuedoinestycje,chcą sprowadzać do Szczecinka uchodźców z Syrii a nie chcą pomóc ledwie 80 mieszkańcom żyjącym na ulicy i zapewnić im jakiegoś swojego lokum bez luksusów.

ręce opadły 2017-12-16 19:34

Pod materiałem o akcji na rzecz bezdomnego kolejna akcja propagandowa lokalnej opozycji samorządowej :D Dla nich każdy temat się nadaje, żeby rzucić kamieniem w stronę ratusza, starostwa... husarze internetów :D

Bobby 2017-12-17 14:43

Jaka opozycja? Jaka akcja propagandowa? Co Ty bredzisz człowieku? Czy ktoś tu się dobrze czuje? Ogarnij się!!!! jestem zwykłym internautą i czasem wchodzę na gawex i sobie komentuję różne rzeczy. Tylko tyle i aż tyle.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: