Poprawi się stan drogi Dziki-Turowo

  • KW
  • 2017-12-06 10:46:19
Poprawi się stan drogi Dziki-Turowo
  • Foto: TV Gawex

Niesprzyjająca aura i fakt, że po drogach powiatu szczecineckiego porusza się coraz więcej aut ciężarowych sprawia, że ich stan ulega znacznemu pogorszeniu. Dziś (05.12) w Starostwie Powiatowym w Szczecinku dyskutowano na temat poprawy kondycji kolejnej arterii. Tym razem chodzi o odcinek drogi powiatowej nr 1292Z, pomiędzy Dzikami a Turowem.

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Krzysztof Lis, Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Włodzimierz Fil, Nadleśniczy Nadleśnictwa Czarnobór Sławomir Cichoń, Sołtys Turowa Mariusz Bagiński oraz przedsiębiorcy: Janusz Paszkiewicz właściciel firmy Dalbet oraz Wiesław Łuczak właściciel firmy Wektra.

W nawierzchni drogi, o której mowa, pojawiły się wyrwy. Dość duży problem stanowi fakt, że jezdnia jest wąska, przez co auta zmierzające w przeciwnym kierunku nie mogą się swobodnie minąć. Pełna przebudowa drogi nie jest możliwa w tym roku, ale uczestnicy zebrania podjęli decyzję odnośnie działań doraźnych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na wspomnianym odcinku - wyjaśnia Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku i dodaje, że droga zostanie utwardzona tłuczniem kruszywa i poszerzona przy zastosowaniu tzw. „mijanek” występujących w określonych odstępach.

W kosztach przedsięwzięcia na zasadzie partnerstwa partycypować będą Nadleśnictwo Czarnobór oraz firma Dalbet. Firma Wektra natomiast udostępni niezbędny sprzęt, a wszelkie prace wykona Powiatowy Zarząd Dróg. Gruntowny remont drogi planowany jest w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: