Siatkarska rywalizacja w Szczecinku

  • KW
  • 2017-12-06 07:59:37
Siatkarska rywalizacja w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W minioną sobotę, Miejski Klub Sportowy Gryf Szczecinek zorganizował Wojewódzki Turniej Siatkówki Juniorów. W hali przy ulicy Wiatracznej rywalizowały między sobą cztery zespoły: Stocznia Darłowo, SKS Pro Hunters Volley Więcbork oraz dwa zespoły MKS Gryf Szczecinek. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów.

Piłka siatkowa jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w Polsce wśród młodzieży, zaraz po piłce nożnej. Szczecinek nie pozostaje w tyle, z roku na roku wzrasta liczba zawodników drużyny MKS GRYF SZCZECINEK. W tym roku spośród chętnych wybrane zostały dwa pełne składy na nowy sezon.

Trzeba przyznać, że poziom drużyn podczas sobotnich zawodów był bardzo wyrównany, a rywalizacja zacięta. Zawodnicy musieli się więc mocno napocić podczas tych sportowych zmagań. Natomiast dla drużyny ze Szczecinka sobotni turniej był sprawdzianem kontrolnym. Wszystko ze względu na to, że na co dzień szczecineccy juniorzy grają w lidze amatorskiej w Połczynie Zdroju, gdzie rywalizują z mocnymi zespołami, będącymi wcześniej siatkarzami 3 ligi. Zespół MKS Gryf jak na razie ma na koncie dwie porażki oraz dwa zwycięstwa, więc uplasowuje się na środku stawki.

W końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy MKS GRYF Szczecinek I, na drugim miejscu uplasował się zespół z Darłowa. Trzecia lokata przypadła drugiemu zespołowi MKS GRYF, a 4 miejsce zajął zespół z Więcborka. Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: