Targi Edukacyjne EDU DAY w Szczecinku

  • KW
  • 2017-12-05 11:35:14
Targi Edukacyjne EDU DAY w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Targi edukacyjne EDU DAY to dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych okazja, aby w jednym miejscu zapoznać się z ofertą około 20 uczelni z terenu całej Polski. Dzisiaj (05.12) po raz drugi tego typu wydarzenie odbyło się w Szczecinku, a dokładniej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Elżbiety. Na wielu stanowiskach uczniowie mogli dowiedzieć się jakie mają możliwości dalszej edukacji na etapie szkolnictwa wyższego.

Targi Edukacyjne w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Elżbiety rozpoczęły się o godzinie 10. Kilkudziesięciu przedstawicieli z Poznania, Szczecina, Koszalina czy Słupska wystawiło swoje stanowiska i prezentowało oferty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie wędrując po stoiskach poznawali profile poszczególnych uczelni, dowiadywali się jakie kierunki kształcenia oferują i jak wygląda studiowanie. Zainteresowani mogli poznać zasady rekrutacji na wymarzone studia, sprawdzić dodatkową ofertę szkół, a mianowicie sposoby przyznawania stypendiów czy dostępność akademików. Inicjatywa dnia EDU DAY w Liceum Księżnej Elżbiety powstała w tamtym roku — informuje Jerzy Kania, dyrektor placówki. We współpracy z Fundacją "Rzecz Jasna" z Koszalina pomyśleliśmy, że można byłoby w jednym miejscu, w ciągu jednego dnia, zebrać jak największą ilość uczelni, żeby nasza młodzież mogła zdobyć wiedzę na temat tego, co w przyszłości będzie mogła wybrać - dodaje. 

Odwiedzający dzisiejsze Targi Edukacyjne Edu Day 2017 z dużym zaciekawieniem zapoznawali się z poszczególnymi uczelniami i kierunkami studiów. Tym bardziej, że doskonale zdają sobie sprawę, iż już teraz jest odpowiedni czas na to, aby zadecydować o tym, co będą robić w przyszłości. To już druga edycja tego typu imprezy nad Trzesieckiem. Jak zaznaczają organizatorzy wydarzenia, poprzez targi chcą zachęcić młodych ludzi do studiowania oraz przybliżyć im ofertę edukacyjną wielu uczelni w jednym miejscu.

Relacja z wydarzenia już dziś (05.12) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: