Sołectwo Drawień z miejscem do spotkań, a sołectwo Wierzchowo z nowym pomostem

  • KW
  • 2017-12-04 08:37:36
Sołectwo Drawień z miejscem do spotkań, a sołectwo Wierzchowo z nowym pomostem
  • Foto: Gmina Szczecinek

W ramach Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2017” dwa Sołectwa Gminy Szczecinek - Drawień i Wierzchowo otrzymały dotację na realizację swoich pomysłów.

Sołectwo Drawień wysłało swój wniosek na realizację zadania pn: "Spotkajmy się przy stawie". Otrzymaną dotację celową w kwocie 9.563,80 zł przeznaczono na zagospodarowanie działki ze stawem w m. Drawień na miejsce rekreacji. Na całość zadania składał się szereg działań niezbędnych do prawidłowej realizacji projektu m.in. zakup wyposażenia małej architektury oraz zabezpieczenia i zagospodarowania terenu. Wszystkie prace montażowe zostały wykonane społecznie przez mieszkańców miejscowości. Wspólna praca pozwoliła na wzmocnienie więzi międzysąsiedzkiej i dała poczucie przynależności społecznej. Przebudowa szaty roślinnej polegająca na wymianie istniejących nasadzeń, uatrakcyjniła i wzbogaciła przestrzeń tej części miejscowości różnymi formami i kolorystyką roślin. Dzięki realizacji projektu miejsce to zyskało na atrakcyjności oraz wbudowało się w centrum istniejących obiektów, skupiających mieszkańców wsi, jak kościół czy świetlica wiejska, a także udało się osiągnąć wyznaczone cele i spodziewane efekty, które były wyznacznikiem pełnej i efektywnej realizacji tego projektu.

Sołectwo Wierzchowo otrzymaną dotację celową w kwocie 9.886,74 zł przeznaczyło na zakup pomostu pływającego oraz tablicy informacyjnej. Realizacja projektu spełniła priorytetowe oczekiwania mieszkańców sołectwa Wierzchowo, a także poszczególne kryteria oceny projektu i była odpowiedzią na prośby mieszkańców. Większość prac możliwych do zrealizowania w ramach własnych sił i zasobów, mieszkańcy wykonali w ramach prac społecznych, co wpłynęło na wzrost wsparcia dla działań obywatelskich. Przy realizacji projektu nieodpłatnie pracowali członkowie OSP, członkowie Stowarzyszenia Wędkarzy w Wierzchowie, Rada Sołecka, jak również stowarzyszenie Aktywnych w Wierzchowie. Działania na rzecz poprawy standardów życia we wsi, poprawy wyglądu otoczenia i wzrostu bezpieczeństwa w strefie objętej działaniem projektu, sprzyjały budowaniu poczucia odpowiedzialności za swoje sąsiedztwo. Wpłynęło to na integrację mieszkańców, umożliwiło wymianę opinii i pomysłów i budowało poczucie osobistego wkładu w poprawę sytuacji lokalnej. Budowa pomostu poprawiła estetykę brzegu jeziora, a zarazem miejscowości Wierzchowo. Może on służyć jako pomost zapewniający przystań do cumowania kajaków czy łódki, jak również miejsce do relaksu czy wędkowania. Dzięki realizacji projektu pomost służyć będzie zarówno mieszkańcom sołectwa, jak i przyjezdnym turystom.

info: Kamila Cieślińska, UG Szczecinek

Sołectwo Drawień z miejscem do spotkań, a sołectwo Wierzchowo z nowym pomostem
  • Foto: Gmina Szczecinek

Komentarze (9)

ola 2018-05-08 20:03

moze by ktos ktoś się zainteresował tym co sie teraz dzieje w miejscowosci romea i julii . 10.000 wzięte a koło stawku nic nie ma nic- nawet woda ze stawku uciekła i stawek jest zarośnięty chwastami - ciekawe czy wójt gminy sie zainteresuje tym co sie stało z pieniedzmi podatników czy wszystko pozostanie w rodzinie. Miejsce spotkan przy stawku jest tak samo piękne jak i ta cała rzekoma kraina romea i julii gdzie masa pieniedzy została wydana na tablice .... bo nic innego poza tabicami ktore nam mówią że to kraina romea i julii nie istnieje- marnotrastwo pieniędzy ...zamiast tego mógłby byc chodnik koło drogi apropo drogi przydał by sie autobus bo przystanek był odnawiany z wielką pompą ...tylko szkoda ze przystanek sobie stoi a autobusów nie ma.

OLAa 2018-06-21 18:53

Droga Olu gdybyś była zorientowana z jakiego projektu były wydane pieniądze na prace przy stawku, to byś wiedziała, że to gmina dostała pieniądze i wydawała a mieszkańcy Drawienia mieli pomysł. Wszystkie rzeczy związane z pracami woku stawku zostały wykonane przez mieszkańców Drawienia w czynie społecznym.

gość 2018-07-04 16:05

Monika Kow... nie troluj ;)

ola 2018-07-10 18:45

9.563,80 zł- mam pytanie w takim razie , na co zostały przeznaczone te pieniądze bo w artykule jest wyrażnie napisane ze te pieniądze były na zagospodarowanie działki koło stawku- ciekawi mnie jak to zostało zagospodarowanie ... nie daj boże tak jak tzw"kraina romea i julii" buhaaaaaa ha bo naprawdę ktos powinien się wziąść za to marnotrawienie pieniędzy z budżetu państwa. może i mieszkańcy posprzątali plac koło stawku sami - ale pieniądze miały byc na zagospodarowanie przestrzeni! aż pojadę i porobię fotki jak pięnie zostały zagospodarowane!

ola 2018-07-10 18:47

aaaa...... plac zabaw też macie extra! coś na styl krainy romea i miejsca spotkań przy stawku- ciekawe kiedy kolejne wybory na sołtysa

gość 2018-07-12 15:41

Chyba raczej kiedy najdzie pora na wyautowanie kolesi i rodzinki z NiePOrozumienia z gminy oraz sołectw. Drawień ma de fakto inne problemy niż jakaś wyimaginowana Werona. 1. Drogi. 2. Brak dostatecznego oświetlenia. 3. Problemy z komunikacją. Ostatnio jadąc do tej krainy Romea i Julii przekonany o tym że faktycznie coś tam powstało jedyne co utkwiło w pamięci mojej żony to fakt, że ludzie potrafią żyć z obierania cebuli. A po rozmowie ze starszym panem okazuje się że można i że czasem zdarza się płakać ale nie z powodu cebuli, tylko dlatego "bo wioska jest odcięta od świata". A ta cała kraina to sterta gruzu w jakimś lesie pozarastana pokrzywą i mleczem.

ana 2018-07-13 13:21

zgadzam sie wioska cofnęła sie do ery romea j julii ...w ich czasach tez nie bylo autobusów oświetlenia itd .. bieda z nędzą i nic więcej.

ana 2018-07-13 13:30

drawien ma piekna historię ostatnio czytalam jak ludzie opowiadali, o zyciu w czasie wojny w drawieniu... mozna bylo zadbac o wioske zrobic z niej piekne miejsce z zadbanymi drogami ...moze polozyc chodniki przy drodze ...ale nie czepili sie rozwalonej kapliczki w parku gdzie lezą łupiny po cebuli.wioską żądzą ludzie zamknieci w swoim swiecie moze pora skonczyc z tym stawianiem zamków z piasku i zadbac o wioske i mieszkańców? ludzie woleli by isc wueczorem po chodniku a nie po drodze woleli by wieczorem nie oswietlac sobie drogi latarkami tylko powinno byc oswietlenie wioski ... wioska odcięta od cywilizacji.

gość 2018-07-15 13:02

Chyba do ery Freda Flinstona i kamieniołomu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: