S11 coraz bliżej

  • KW
  • 2017-12-02 09:51:48
S11 coraz bliżej
  • Foto: www.e-kg.pl

Został ogłoszony przetarg na wykonanie Koncepcji Programowej wraz z Projektem Budowlanym dla odcinka drogi S11 od Bobolic do Szczecinka o długości 24,5 km. Dokumentacja ta pozwoli na uzyskanie decyzji Zezwalającej na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).

S11 jest arterią życia dla Pomorza Środkowego – mówi wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski. Budowa tej drogi zapewni rozwój gospodarczy i otworzy tę cześć województwa na inwestycje.

Kontynuowanie procesu inwestycyjnego dla tego zadania jest konieczne, po to aby jeszcze podczas ważności Decyzji Środowiskowej złożyć wniosek o decyzję ZRID i starać się o środki na budowę tej drogi – wyjaśnia Łukasz Lendner dyrektor GDDKiA O/Szczecin. Odcinek Bobolice – Szczecinek był ostatnim odcinkiem drogi S11, który nie był jeszcze objęty realizacją, bądź trwającym przygotowaniem w woj. zachodniopomorskim. W realizacji są odcinki wspólnego przebiegu S11 i S6 od Kołobrzegu do Koszalina i obwodnica Szczecinka, trwa również opracowywanie Koncepcji Programowej dla odcinka od Koszalina do Bobolic. Droga S11 łączy Pomorze Środkowe z Wielkopolską i Śląskiem to bardzo ważna trasa w skali całego kraju, dlatego tak ważne jest abyśmy domknęli jej realizację w naszym regionie – podsumowuje Łukasz Lendner.

Odcinek drogi S11 Bobolice-Szczecinek łączy, planowany do realizacji w latach 2020-2023 w formule projektuj i buduj, odcinek Koszalin – Bobolice ze znajdującą się w budowie obwodnicą Szczecinka. Ten fragment DK nr 11 ma długość 24,5 kilometrów. Na trasie zaplanowano 2 węzły drogowe – Wierzchowo i Szczecinek Północ. Droga przewidziana jest do realizacji jako dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch pasach ruchu w każdą stronę.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: