Strażnicy rozpoczęli kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych

  • KW
  • 2017-12-01 11:06:34
Strażnicy rozpoczęli kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych
  • Foto: Straż Miejska Szczecinek

Jak co roku strażnicy miejscy zaczynają kontrolować miejsca przebywania osób bezdomnych. "Będziemy reagować w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu oraz przekonywać bezdomnych do skorzystania z noclegowni lub ośrodków dla bezdomnych" - mówią strażnicy i zaznaczają, że to tylko niektóre z działań, jakie podejmują, żeby pomóc przetrwać osobom bezdomnym okres jesienno- zimowy.

Sprawdzanie miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne jest prowadzone systematycznie. Strażnicy miejscy jeszcze przed okresem zimowym weryfikują znane im miejsca, w których bezdomni przebywali we wcześniejszych sezonach. Ustalane są także nowe miejsca. Na chwilę obecną na terenie miasta strażnicy kontrolują 2 koczowiska. Kontrola tych miejsc znacznie ułatwi udzielanie pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym. Do Straży Miejskiej wpływają zgłoszenia przede wszystkim w związku z osobami bezdomnymi, będącymi pod wpływem alkoholu czy zakłócającymi spokój i porządek publiczny - informuje szczecinecka Straż Miejska i dodaje, że do końca października tego roku w ośrodkach dla bezdomnych strażnicy umieścili 7 osób.

Jak co roku apelujemy, żeby nie przechodzić obojętnie obok osób, które potrzebują pomocy. Zareagujmy, wystarczy powiadomić odpowiednie służby. (tel. 112, 997, 986).

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: