Zmiany personalne w szczecineckiej prokuraturze

  • KW
  • 2017-12-01 07:24:00
Zmiany personalne w szczecineckiej prokuraturze
  • Foto: TV Gawex

Od dziś, tj. 1 grudnia w stan spoczynku przeszedł prokurator Jerzy Sajchta, od lat kierujący szczecinecką jednostką. Obowiązki prokuratora przejmie teraz jego zastępca prokurator Janusz Bugaj.

Prokurator rejonowy ze Szczecinka Jerzy Sajchta jakiś czas temu złożył do prokuratora generalnego wniosek o możliwość przejścia w stan spoczynku. Jest to równoznaczne z przejściem na emeryturę. Prokurator krajowy podjął decyzję w tej sprawie i została ona już przekazana do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Wynika z niej, że z dniem 1 grudnia 2017 roku pan prokurator Jerzy Sajchta odchodzi w stan spoczynku - potwierdza nam Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie i dodaje, że z tym samym dniem gaśnie jego powołanie do pełnienia funkcji prokuratora rejonowego w Szczecinku. Z uwagi na osiągnięcie warunków, które są niezbędne do przechodzenia w stan spoczynku, czyli lat pracy i lat życia, Pan Jerzy Sajchta będzie już teraz prokuratorem, który nie będzie musiał pełnić czynnej służby - informuje nasz rozmówca. Prokurator może przejść w stan spoczynku po przekroczeniu 60 roku życia oraz przepracowaniu 30 lat na stanowisku prokuratora.

Aktualnie obowiązki prokuratora Sajchty pełnił będzie jego zastępca prokurator Janusz Bugaj. Jak zapewnia nasz rozmówca, nie będzie zawirowania jeśli chodzi o prowadzenie szczecineckiej prokuratury. Funkcje kierownicze przekazane zostaną panu prokuratorowi Januszowi Bugajowi (...). Będzie jedno stanowisko prokuratorskie wolne i w związku z tym prokurator okręgowy w Koszalinie na pewno wystąpi do prokuratora generalnego, aby nie zmniejszał ilości prokuratorów w Szczecinku i pozostawił to stanowisko nadal. Jeżeli prokurator krajowy, wspólnie z ministrem sprawiedliwości tak postanowią, wówczas będzie ogłoszony na to stanowisko konkurs - dodaje.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: