Konferencja ''Nie daj szansy AIDS'' w ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku

  • KW
  • 2017-11-30 15:28:04
Konferencja ''Nie daj szansy AIDS'' w ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Już od kilku lat jesienią Zespół Szkół nr 2 organizuje konferencje szkoleniowe, na które zaprasza młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tematycznie związane są one z aktualnymi wydarzeniami. W tym roku przedmiotem rozmowy był wirus HIV.

Hasło przewodnie dzisiejszej (30.11) konferencji to "Nie daj szansy AIDS". Było to nawiązanie do Światowego Dnia AIDS, który przypada na 1 grudnia. W swoim przemówieniu dyrektor szkoły Robert Jasek podkreślił, że obecnie choroba ta nie dotyka jedynie krajów najbiedniejszych czy tych o niskim poziomie rozwoju gospodarczego. Jest to wirus, który traktuje równo wszystkich ludzi.

W trakcie konferencji miały miejsce trzy prelekcje oraz część artystyczna przygotowana przez uczniów. Poruszono temat "AIDS jako choroba XXI wieku", "Świat z AIDS" oraz "Tolerancja wobec osób chorych na HIV/AIDS". Nie zabrakło też informacji, że w Polsce badania w kierunku wykrycia wirusa HIV można zrobić bezpłatnie i anonimowo w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych. Na terenie województwa zachodniopomorskiego funkcjonują one w Koszalinie i Szczecinie.

Na zakończenie konferencji zebrani mieli możliwość degustacji zdrowej żywności.

Relacja z wydarzenia w czwartkowym serwisie informacyjnym "Echa Dnia". Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: