Pijani kierowcy i przestępstwa narkotykowe - tydzień szczecineckiej policji

  • KW
  • 2017-11-29 13:09:57
Pijani kierowcy i przestępstwa narkotykowe - tydzień szczecineckiej policji
  • Foto: TV Gawex

Za nami kolejny tydzień, podczas którego policjanci działający na terenie powiatu szczecineckiego wyeliminowali z ruchu drogowego czterech nietrzeźwych kierujących, a także zatrzymali osoby odpowiedzialne za przestępstwa narkotykowe.

Rekordzistą minionego tygodnia był 48-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Renault. Został on zatrzymany do rutynowej kontroli przez szczecinecką drogówkę. Mundurowi podczas działań ustalili, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości - mówi nam sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku i dodaje, że badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu u kierującego. Kolejny niechlubny przypadek to 39-letni mieszkaniec Barwic, który po kontroli drogowej również stracił prawo jazdy. Kierujący pojazdem marki Opel miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - podsumowuje nasza rozmówczyni. O dalszych losach mężczyzn zadecyduje sąd, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

W minionym tygodniu na terenie miasta i powiatu odnotowano przestępstwa narkotykowe. Policjanci KPP w Szczecinku zatrzymali trzy osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające. W dwóch przypadkach były to osoby w wieku od 20 do 39 lat, które miały przy sobie amfetaminę, marihuanę i ekstazy. W ostatnim przypadku mundurowi ujawnili nieznaczne ilości marihuany podczas kontroli drogowej 21-latka, który poruszał się pojazdem marki Mazda.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: