UKS Gwda Wielka z dwoma medalami w turnieju międzynarodowym

  • KW
  • 2017-11-27 09:56:08
UKS Gwda Wielka z dwoma medalami w turnieju międzynarodowym
  • Foto: Alik Buczacki

W Międzynarodowym Turnieju Badmintona w Trzcińsku- Zdroju, który się odbył w sobotę 25 listopada, Klub UKS Gwda Wielka był reprezentowany jedynie przez rodzeństwo Zuzannę (8 lat) i Kacpra Kurek (13 lat).

Zuzia pojechała zdobyć doświadczenie startując po raz pierwszy w turnieju międzynarodowym i tu sprawiła wszystkim ogromną niespodziankę zdobywając, w kategorii najmłodszych dziewcząt, srebrny medal ulegając w finale faworytce turnieju 2:1. Jej brat Kacper startował w najsilniejszej kategorii chłopców do lat 13 i po wielu emocjonujących pojedynkach uplasował się na 3 pozycji, zdobywając tym samym medal brązowy.

Na starcie turnieju do walki o medale przystąpiło ogółem 120 dzieci z wielu miast Polski, a także silna grupa młodzieży z Niemiec. Nasza skromna reprezentacja pokazała dużą wolę walki i pozostawiła po sobie niezapomniane wrażenia. Za parę dni Kacper wyjeżdża na tzw. gimnazjadę do Lipian, czyli nieoficjalne mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego w badmintonie. Życzymy mu i całej ekipie następnych sukcesów.

info: Zarząd UKS Gwda Wielka


  • Foto: Alik Buczacki

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: