Budowa obwodnicy Szczecinka. Mieszkańcy narzekają na błoto

  • KW
  • 2017-11-24 14:37:12
Budowa obwodnicy Szczecinka. Mieszkańcy narzekają na błoto
  • Foto: TV Gawex

Trwają prace nad budową obwodnicy Szczecinka. W związku z niesprzyjającą aurą, stan dróg w miejscach robót jest bardzo zły, a miejscami wręcz tragiczny. Do naszej redakcji napływają skargi na temat drogi przy stacji kolejowej Szczecinek Chyże.

W kwietniu bieżącego roku rozpoczęły się pierwsze prace związane z największym w historii miasta projektem, jakim jest budowa obwodnicy Szczecinka. Niestety, przez niesprzyjające warunki, drogi dojazdowe do budowy, łącznie z asfaltową ulicą Leśną, Wodociągową, Kaszubską oraz uliczką w Miękowie, z powodu przejazdów ciężkiego sprzętu budowlanego, zamieniły się w błotniste trakty. Są wykonywane prace służące do utwardzenia dróg kruszywem tak, aby nie dochodziło do roznoszenia błota w rejon przejść dla pieszych. Powinna nastąpić poprawa tej sytuacji - zapewnia nas Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace trwają na całej długości obwodnicy, która łącznie liczyć będzie około 12 kilometrów. W rejonie wyburzonego już wiaduktu prowadzącego na Bugno, wytyczona została droga objazdowa, którą przez najbliższy rok będzie przebiegać cały ruch samochodowy. Jest to wąska nitka asfaltowa idąca wzdłuż wiaduktu przy ul. Koszalińskiej, łącząca się z ul. Bugno. To jedyne połączenie z Bugnem od strony Szczecinka. Przy byłym wiadukcie są wykonywane prace związane z realizacją drogi serwisowej DS 2. Już kwestie związane z wyburzeniem tego istniejącego wiaduktu zostały zrealizowane. Natomiast trzeba wykonać kolejne prace po to, aby było możliwe rozpoczęcie dalszych etapów już przy nowym obiekcie - dodaje M. Grzeszczuk.

Nowa droga będzie dużo szersza od zburzonego wiaduktu. Spowodowane jest to tym, że pod starym przejściem przechodziła tylko i wyłącznie linia kolejowa, a pod przęsłami nowego przebiegać mają, poza dwoma jezdniami, linia kolejowa z rezerwą na drugi tor oraz droga wspomagająca, łącząca ulicę Bugno z ulicą Słupską.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: