Szkoła Muzyczna wraca do swojej siedziby

  • KW
  • 2017-11-24 14:51:57
Szkoła Muzyczna wraca do swojej siedziby
  • Foto: TV Gawex

Szkoła Muzyczna już niedługo powróci do swojej siedziby. Prace związane z szeroką termomodernizacją budynku dobiegają końca. Niestety, nie obyło się bez opóźnień. Wstępnie zakładano, że remont zakończy się pod koniec sierpnia, jednak z powodu pewnych nieścisłości w projekcie, prace te znacznie się wydłużyły. Według ostatecznych ustaleń już 11 grudnia stary „muzyk” znowu wypełni się dźwiękami.

Już niedługo młodzi adepci sztuki muzycznej powrócą do swojej starej, aczkolwiek odnowionej, siedziby przy ulicy 3-go Maja. Przypomnijmy, z powodu prac termomodernizacyjnych, szkoła musiała zmienić lokum i na kilka miesięcy przenieść się do części pomieszczeń w starej szkole "budowlance" przy ulicy Artyleryjskiej. Planowo remont miał zakończyć się w ostatnich dniach sierpnia, niestety, z powodu błędów zawartych w projekcie wydłużył się on o kilka miesięcy. Po drodze okazało się, że wiele czynników nie ma odzwierciedlenia w projekcie, co skutecznie wielokrotnie wstrzymywało prace remontowe i zmuszało do wykonania poprawek projektowych.

W ramach termomodernizacji wykonane zostały wszystkie instalacje, oświetlenie, wymieniono okna od strony nowej dobudówki, szkoła została także wyposażona w wentylację mechaniczną, z kolei w auli budynku zamontowana została także klimatyzacja. Dokonano prac związanych z nowym wygłuszeniem i odmalowaniem ścian.

Dobra wiadomość zarówno dla młodych muzyków, jak i ich rodziców jest taka, że przeprowadzka do starego - odnowionego muzyka nastąpi już na dniach. Z wielką radością chcę zakomunikować, że remont kapitalny budynku szkoły dobiega końca. Mamy ustalone konkretne daty na przeprowadzkę. 11 grudnia w poniedziałek startują zajęcia w szkole muzycznej - mówi nam dyrektor placówki Agnieszka Orłowska i nie wyklucza, że pewne drobne prace poprawkowe mogą być jeszcze wykonywane w trakcie użytkowania budynku przez uczniów i nauczycieli, niemniej jednak nie będą one aż tak bardzo uciążliwe.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: