Uczniowie wzięli udział w konkursie Moje Leśne Zwierzątko

  • KW
  • 2017-11-26 12:11:42
Uczniowie wzięli udział w konkursie Moje Leśne Zwierzątko
  • Foto: TV Gawex

Zakończył się konkurs plastyczny "Moje ulubione leśne zwierzątko". Do 14 listopada dzieci mogły składać swoje prace natomiast wczoraj (23.11), w Zespole Szkół Społecznych odbył się wielki finał wydarzenia, podczas którego dyrektor szkoły Wiesław Suchowiejko, ogłosił zwycięzców i rozdał nagrody.

Nauczyciele szkolnej świetlicy Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku zorganizowali konkurs dla uczniów klas 0-3 ze szczecineckich szkół podstawowych. Tematem prac były uwielbiane przez milusińskich zwierzątka leśne. Dzieci w trakcie tworzenia prac miały okazję wykazać się kreatywnością, pomysłowością oraz zmysłem artystycznym. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Sami organizatorzy nie spodziewali się, że otrzymają ponad 130 prac. Komisja miała więc "ciężki orzech do zgryzienia", podczas wyłaniania zwycięzców. Burzliwe były dyskusje komisji, ale wybraliśmy 17 nagrodzonych prac. Nie stosujemy nagród dla pierwszego, drugiego, trzeciego miejsca. Nagradzamy prace wyróżnione, najbardziej kreatywne i najładniejsze - mówi Danuta Siwek, nauczyciel Zespołu Szkół Społecznych.

W dniu finału dzieci mogły zabłysnąć wiedzą na temat leśnych przyjaciół, a to za sprawą małego quizu, który zorganizował im podczas wczorajszego wydarzenia przedstawiciel Nadleśnictwa Szczecinek, Maciej Kowalczyk. Najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali pamiątkowe pluszaki. Następnie głos zabrał dyrektor Wiesław Suchowiejko, który wręczył dyplomy oraz nagrody za wyróżnione prace. Zwycięzcy zostali nagrodzeni za pomysł, kreatywność i samodzielność w wykonaniu pracy plastycznej. 

Nauczyciele Zespołu Szkół Społecznych planują kolejny konkurs, który odbędzie się na wiosnę. Na razie nie chcą zdradzać szczegółów wydarzenia. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: