Ray Wilson ponownie wystąpił w Szczecinku

  • KW
  • 2017-11-24 09:37:47
Ray Wilson ponownie wystąpił w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

23 listopada na scenie szczecineckiego kina Wolność ponownie wystąpił Ray Wilson. Legendarny wokalista grupy Genesis zagrał nad Trzesieckiem niepowtarzalny, akustyczny koncert.

Koncerty akustyczne Raya Wilsona to muzyczna podróż, która wiedzie przez emocje, ukazując niezwykłą zdolność artysty do prezentowania utworów w bardzo poruszający sposób. Szkocki wokalista obnaża swoje najskrytsze uczucia, zaś minimalistyczna produkcja zapewnia szczególnie intymny nastrój. Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazine“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów brytyjskich, kompozytor i autor tekstów, ceniony szczególnie za charyzmę sceniczną i zawsze wysoką formę koncertową. W 1996 roku Ray Wilson zastąpił Phila Collinsa w roli wokalisty zespołu GENESIS, a od ponad 7 lat związany jest z Poznaniem, gdzie obecnie mieszka. Artysta wystąpił w Szczecinku w lipcu br. podczas Festiwalu Art-Piknik. 

Podczas czwartkowego koncertu było można usłyszeć przekrój twórczości Raya, w tym zarówno utwory solowe, jak i klasyki grup Cut, Stiltskin czy oczywiście Genesis w akustycznej odsłonie. Pojawiły się także kompozycje z najnowszych albumów – „Song for a friend” czy „Makes me think of home”.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (24.11) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: