Podejrzany o pedofilię nauczyciel został zawieszony w obowiązkach

  • Natalia Płatosz
  • 2017-11-23 15:17:25
Podejrzany o pedofilię nauczyciel został zawieszony w obowiązkach
  • Foto: TV Gawex

Prokuratura Rejonowa w Złotowie postawiła zarzut obcowania płciowego z nieletnią poniżej piętnastego roku życia i dopuszczenie się wobec niej innej czynności seksualnej Damianowi P., nauczycielowi matematyki, pracującemu w dwóch szczecineckich szkołach. Wcześniej mężczyzna mieszkał i nauczał w Złotowie.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji od Prokuratury Rejonowej w Złotowie, o śledztwie prowadzonym przeciwko Damianowi P., został on zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych - powiedział nam Wiesław Suchowiejko, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku, gdzie podejrzany nauczał. Przed rozpoczęciem pracy na terenie Szczecinka pracował on w jednej ze złotowskich szkół podstawowych. Policja zabezpieczyła jego laptop oraz telefon komórkowy. Podejrzany obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Zgodnie z polskim Kodeksem Prawnym, kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Komentarze (2)

Daredevil 2018-01-08 22:02

Wiem co to za gość jego rodzina zawsze udawała porządną i lepszą od innych. Niech zamkną tego pedofila razem z Trynkiewiczem w Gostyninie. Bo tamten to tez nauczyciel.Postawił bym znak równości między nimi.

Daredevil 2018-01-31 12:09

Czy ktoś wie czy zamknęli już tego pedofila? Co się dzieje teraz z tą sprawą? Mam nadzieje ze się nie wywinal

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: