Blokarty w ofercie turystycznej Miasta i Gminy Czaplinek

  • KW
  • 2017-11-23 11:45:27
Blokarty w ofercie turystycznej Miasta i Gminy Czaplinek
  • Foto: www.czaplinek.pl

Na lotnisku w Broczynie odbył się pokaz jazdy blokartem, czyli trójkołowym wózkiem z żaglem. Celem wydarzenia było zainspirowanie i zachęcenie mieszkańców do uprawiania tego sportu.

Na terenie gminy Czaplinek sezon sportowy trwa cały rok. Wszystko za sprawą różnego rodzaju imprez, którymi mieszkańcy mogą zagospodarować swój czas wolny. Tym razem zainteresowani mieli okazję poznać specyfikę bardzo nowoczesnych urządzeń - blokartów. Taka atrakcja to już kolejna sportowa oferta dla mieszkańców regionu i zapewne nie ostatnia. Niewykluczone, że w najbliższym czasie taki sprzęt będzie dostępny w ofercie turystycznej Miasta i Gminy Czaplinek.

Blokart zadebiutował na polskim rynku podczas warszawskich targów "Wiatr i Woda" w 2011 roku. Możliwości korzystania z żaglowozu są bardzo wszechstronne, a co za tym idzie, będzie to atrakcja całoroczna dla mieszkańców i turystów. Po zamontowaniu kółek bardzo dobrze będzie się spisywał na trawie, piasku, ubitej ziemi czy betonie. Z płozami natomiast jest gotowym bojerem do jazdy na lodzie. Wystarczy więc tylko twarda nawierzchnia, wystawione na wiatr miejsce i trochę wolnej przestrzeni.

Trzeba przyznać, że spotkanie na lotnisku cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Przedział wiekowy uczestników był duży, gdyż jest to dyscyplina, w której nie ma ograniczeń i nie trzeba posiadać żadnych specjalnych umiejętności. Taka forma spędzania czasu to jednak zupełna nowość dla mieszkańców. Przez swoją niecodzienność z pewnością przyciągnie grono turystów na Pojezierze Drawskie.

Blokarty w ofercie turystycznej Miasta i Gminy Czaplinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: