Ruszyła świąteczna zbiórka dla osób bezdomnych

  • KW
  • 2017-11-22 12:24:12
Ruszyła świąteczna zbiórka dla osób bezdomnych
  • Foto: archiwum TV Gawex

Po raz kolejny szczecinecki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje akcję pomocy bezdomnym pod nazwą "Zimą też może być cieplej". Uczniowie szkół z terenu Szczecinka przeprowadzają zbiórki ciepłej odzieży i bielizny, która w okresie Świąt Bożego Narodzenia trafi do osób potrzebujących.

Okres przedświąteczny to czas, w którym częściej mówi się o pomocy innym. Atmosfera, która towarzyszy przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia, skłania do pochylenia się nad losem bliźnich. Od kilku lat Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku organizuje zbiórkę odzieży dla bezdomnych pod hasłem "Zimą też może być cieplej". Akcja jest skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Młodzi ludzie przez miesiąc zbierają nowe rzeczy: skarpety, bieliznę osobistą czy środki czystości. Szkoły w okolicach 15 grudnia dostarczają je do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Przygotowywane są z nich paczki, które zostaną rozdane osobom bezdomnym 24 grudnia - informuje Elżbieta Dobrzańska, specjalista pracy socjalnej ds. osób bezdomnych szczecineckiego MOPSu.

Z każdym rokiem zwiększa się liczba szczecineckich szkół, które biorą udział w projekcie. Jego głównym celem jest uwrażliwienie społeczności lokalnej na potrzeby osób bezdomnych oraz poprawa ich sytuacji zimą. Szczecinecka młodzież ma natomiast szansę poznać życie podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Młodzi ludzie mają możliwość zwiedzenia noclegowni, zobaczenia schroniska, porozmawiania z osobami bezdomnymi, zapytania o przyczyny bezdomności. Jest to wychowawcze, gdyż daje możliwość przemyślenia, że każdy z nas może stać się osobą bezdomną - dodaje Pani Elżbieta.

Jeśli ktoś chciałby włączyć się w pomoc osobom bezdomnym, przez cały rok można dostarczać odzież i inne potrzebne przedmioty do Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku przy ulicy Koszalińskiej, skąd trafią one do osób najbardziej potrzebujących.

Komentarze (1)

Bobby 2017-11-23 15:51

Zamiast takich akcji dać bezdomnym mieszkania socjalne, albo kupić im przyczepy kempingowe !!! Skoro Szczecinek ma pieniądze na na przystanki w cenie kawalerki, wydaje na in vitro, choinki, place,palmy, fontanny, koncerty zespołów satanistycznych, chce pomagać sierotom syryjskim to stać miasto na to, żeby w Szczecinku bezdomnnych nie było. Ilu ich tu jest? Na pewno nie tylu, żeby nie można było tego problemu rozwiązać. Ta sytuacja osobiście obciąża władze miasta. Jak wam nie wstyd burmistrze i radni!! A te skarpety dla bezdomnych wsadźcie sobie w dupę, bo uczycie dzieciaki hipokryzji. Wielka mi pomoc. Jest taka nowela "Miłosierdzie gminy" Konopnickiej. Polecem lekturę burmistrzom i radnym.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: