Dziś Światowy Dzień Telewizji

  • Magdalena Dorożalska
  • 2017-11-21 14:24:36
Dziś Światowy Dzień Telewizji
  • Foto: TV Gawex

21 listopada przypada Światowy Dzień Telewizji, w tym roku obchodzony już po raz 21. Wielu ludzi nie wyobraża sobie dnia bez obejrzenia filmu czy programów informacyjnych. Nie zawsze jednak dostęp do tej formy rozrywki był tak powszechny.

Dzień ten ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w roku 1996 i miał na celu upamiętnienie obrad pierwszego Światowego Forum Telewizji, które odbyło się w Nowym Jorku. Od pierwszych udanych prób nadawania obrazu niedługo minie już sto lat!

Obchody są okazją do przybliżenia historii telewizji, gdyż od czasów swojego powstania przeszła ogromną metamorfozę. Wielkie drewniane skrzynie z czarno-białymi ekranami to już przeżytek i nikt o nich nie pamięta. Takie urządzenia możemy oglądać dzisiaj tylko w muzeach techniki. Nie tak dawno marzeniem był telewizor z płaskim kineskopem. Niewiele później na listę marzeń wpisały się jednak telewizory plazmowe. Chociaż były one bardzo nowoczesne to jednak swoje ważyły. Aktualnie na celowniku użytkowników są telewizory LCD. Nowoczesne, lekkie, cienkie - spełniają wszystkie podstawowe warunki, aby mieć je w swoim domu czy biurze. 

Przy okazji dzisiejszego święta, miło nam poinformować, że Telewizja Gawex ma przyjemność dostarczania informacji dla Państwa - naszych widzów już od 25 lat. Zapraszamy do wspólnego świętowania - oglądajcie nas od poniedziałku do soboty, start programów lokalnych zawsze o godzinie 17:15. Powtórki emitujemy o godzinie 20:00 i 21:30 oraz o godzinie 9:00 dnia kolejnego. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: