Z Koszalina do Darłowa wygodnie i bezpiecznie

  • KW
  • 2017-11-20 14:59:24
Z Koszalina do Darłowa wygodnie i bezpiecznie
  • Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Droga wojewódzka 203 między Koszalinem i Darłowem po przebudowie. Została poszerzona i wyposażona w nowe oznakowanie oraz elementy chroniące pieszych i zapewniające bezpieczny ruch aut. Dla fanów dwóch kółek również dobre wieści – obok powstała ścieżka rowerowa. W poniedziałek 20 listopada br. odbyło się oficjalne otwarcie w Dąbkach. W spotkaniu udział wziął wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Pomorze Zachodnie to region turystyczny, nadmorski. Dlatego wszystkie drogi prowadzące nad morze i te obsługujące ruch turystyczny są dla nas wyjątkowo ważne. Jedną z nich jest droga wojewódzka 203. Podzieliśmy tę inwestycję na cztery etapy i właśnie kończy etap trzeci. Jestem przekonany, że ta droga poprawi jakość życia mieszkańców i turystów – komentuje wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Zakres prac objął poszerzenie jezdni, wybudowanie nowych chodników i ścieżek rowerowych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. W Dąbkach, Bobolinie i Żukowie powstała nowa kanalizacja deszczowa. To kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 203. W latach 2010-2012 została przebudowana na odcinku Koszalin-Iwięcino, a w latach 2012-2014 zmodernizowano odcinek Iwięcino-Dąbki.

Pomiędzy Koszalinem i Darłowem, na 8,5-kilometrowym odcinku, w miejscu rozebranych poniemieckich konstrukcji powstały cztery nowe mosty. Najdłuższy z nich znajduje się za Żukowem Morskim, nad rzeką Grabowa. Całkowita wartość projektu to 42,3 mln zł, z czego 35,4 mln zł to koszt robót budowlanych. Wykonawcą było konsorcjum firm - Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA z Torunia i spółka WANT z Tczewa. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło 37,5 mln zł. Gmina Darłowo dołożyła 1,5 mln zł. Inwestycja realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

info: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Z Koszalina do Darłowa wygodnie i bezpiecznie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: