UKS Gwda Wielka na fali sukcesów

  • KW
  • 2017-11-20 10:26:30
UKS Gwda Wielka na fali sukcesów
  • Foto: Alik Buczacki

Reprezentanci UKS Gwda Wielka wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w Sępólnie Krajeńskim. Zawody rozpoczęły się już w piątek 17 listopada dla młodzieży gimnazjalnej. Nasz klub reprezentowali Paulina Szczepańska, która zdobyła I miejsce w grze pojedynczej dziewcząt i Jakub Tkaczuk zajmując III w kategorii chłopców.

W sobotę 18 listopada zawody były kontynuowane w kategoriach, w których startowali także dorośli i tak nasz mikst Paulina Szczepańska (14 lat) i Kacper Kurek (13 lat) zdobyli I miejsce pokonując wielu znanych zawodników, będąc jednocześnie najmłodszymi uczestnikami tego turnieju, Paulina przypieczętowała swój występ zajmując II miejsce w kategorii Open, pokonując wiele starszych od siebie zawodniczek. W parach deblowych Tadeusz i Bartek Jakimiec uplasowali się na miejscu II, a juniorzy Karol i Łukasz Jasionas zajęli miejsce III, do sukcesu dołączył się jeszcze Bartek Jakimiec zdobywając w grze pojedynczej Kategorii A II miejsce. Zawody te były zaliczane do punktacji Polskiego Amatorskiego Badmintona.

Przed dwoma tygodniami na analogicznym turnieju w Lubniewicach Karol Jasionas w Kategorii B zajął I miejsce, a Łukasz był III, natomiast Paulina Szczepańska wywalczyła w kategorii Open miejsce II. Sukces naszych podopiecznych to niewątpliwie forma intensywnych treningów prowadzonych przez naszego Trenera Dariusza Schmidta. Przed nami za tydzień międzynarodowe zawody w badmintonie w Trzcińsko Zdroju, na który wyznaczyliśmy dwoje naszych podopiecznych - Zuzannę i Kacpra Kurek. 

info: Alik Buczacki, UKS Gwda Wielka

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: