Gala Fotografii Sportowej w Szczecinku [FOTOGALERIA]

  • KW
  • 2017-11-19 13:17:49
Gala Fotografii Sportowej w Szczecinku [FOTOGALERIA]
  • Foto: TV Gawex

W sobotę (18.11) w Szczecinku po raz drugi odbyła się uroczysta Gala Fotografii Sportowej. Podczas kolejnej edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej poznaliśmy tegorocznych zwycięzców - znakomitych fotoreporterów i amatorów fotografii sportowej. Wszyscy spotkali się w Centrum Konferencyjnym Zamek, gdzie odebrali nagrody i gratulacje.

Polski Konkurs Fotografii Sportowej to pierwszy tego typu pomysł w Polsce. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Wzorcem największych światowych konkursów fotograficznych podzielony jest na dwie sekcje. Pierwszą, skierowaną do zawodowców, budującą prestiż konkursu, jego rozpoznawalność w całej Polsce, pozwalającą zatrzymać najważniejsze sukcesy sportowców na najwyższej jakości fotografiach oraz drugą, skierowaną do amatorów fotografii, pozwalającą spróbować swych sił wszystkim, dla których fotografia to sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Celem pierwszej z nich jest nagrodzenie i zmotywowanie do intensywnej działalności zawodowych fotografów, którzy na swych zdjęciach zapisują i dokumentują dla przyszłych pokoleń historię sportu. Celem drugiej z nich jest pozwolenie amatorom fotografii na podniesienie swych umiejętności poprzez nagrodzenie najlepszych udziałem w warsztatach fotograficznych.

Szczecinek zamienił się w stolicę polskiej fotografii sportowej po raz drugi. Pierwsza tego typu impreza nad Trzesieckiem odbyła się w ubiegłym roku. Wcześniej gala miała miejsce w Krakowie. Sobotnie wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 18:00. Jury pod przewodnictwem Tomasza Markowskiego, który fotografią zawodowo zajmuje się od ponad 20 lat, w składzie: Paweł Sławski (Grupa ONET – RAS Polska), Jarosław Arczewski i Jerzy Kleszcz (Przegląd Sportowy), Jacek Bonecki (Fujifilm) i Iwona Aleksandrowicz (Miasto Szczecinek) ponownie podczas tegorocznej edycji miało niezwykle trudny wybór, gdyż musiało wyłonić najlepsze ujęcia spośród rekordowej ilości zgłoszonych fotografii, która przekroczyła 2100.

Relacja z wydarzenia w poniedziałek (20.11) TV Gawex. Zapraszamy! 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: