Ulicę Kościuszki, Trzesiecką i Koszalińską czeka przebudowa

  • KW
  • 2017-11-18 18:00:15
Ulicę Kościuszki, Trzesiecką i Koszalińską czeka przebudowa
  • Foto: TV Gawex

Powiat szczecinecki na przyszłoroczne inwestycje drogowe zamierza przeznaczyć niemal 13 milionów złotych. Wśród planowanych zadań znalazły się między innymi długo wyczekiwane remonty szczecineckich ulic. Powiat ubiega się dofinansowanie inwestycji w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Pierwsze z przedsięwzięć, o których mowa, dotyczy przebudowy drogi powiatowej nr 1315Z - ulicy Kościuszki i Trzesieckiej w Szczecinku. Dokładnie rzecz ujmując chodzi o ponad dwukilometrowy odcinek, od skrzyżowania z ulicą Karlińską do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 172. Zakres prac przewiduje m.in. poszerzenie oraz wzmocnienie istniejącej drogi, przebudowę skrzyżowań, zjazdów, budowę nowych chodników, przebudowę zatok autobusowych i budowę miejsc postojowych. Całkowita wartość inwestycji to pond 7,6 mln złotych, przy łącznym dofinansowaniu w wysokości 3 mln złotych. W kosztach przedsięwzięcia partycypuje również Miasto Szczecinek, które dołoży 1,5 mln złotych - informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Druga z przyszłorocznych inwestycji dotyczy przebudowy drogi powiatowej nr 1274Z – ulicy Koszalińskiej w Szczecinku na ponad 400-metrowym odcinku, od skrzyżowania z drogą krajową nr 11, do skrzyżowana z ulicą Myśliwską. Rodzaj planowanych prac jest podobny do tych realizowanych w ramach pierwszego zadania. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 1,3 miliona złotych, zaś przewidywane dofinansowanie to ponad 580 tys. zł.

Dobrą wiadomość stanowi fakt, iż oba zadania znalazły się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, którą 13 listopada zatwierdził Wojewoda Zachodniopomorski. Obie inwestycje znalazły się kolejno na czwartej oraz piętnastej lokacie, a zatem otrzymanie dofinansowania jest bardzo realne.

Komentarze (1)

xxxx 2017-11-18 22:33

No w końcu bd, bo ta droga koło bunkra jest tragiczna wjazd do Szczecinka i taka droga masakra XD

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: